| SiDOana21004 a întrebat:

Am și eu nevoie de ajutor. Telefonul meu nu se mai încarcă așa ca l-am dus la telekom la garantie unde mi-au spus ca în 2 săptămâni este reparat. Problema este ca a trecut aproape o luna și nu a venit, iar dacă îi sun și întreb de telefon spun ca nu știu nimic de el. Nu este în regula... acum ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu ai dovada ca l-ai trimis? Ai factura dupa el? Daca da, reclama-i la ANPC: http://www.anpc.gov.ro/articol/575/date-contact

| SoSoL1No a răspuns:

Dupa 1 ian 2016 s-a schimbat termenul din 15 zile lucratoare la 15 zile calendaristice adica 2 saptamani daca telefonul nu a venit din service u ai dreptul sa te duci la telekom unde l-ai lasat si sa ii ceri sa til schimbe la fel daca mai are sau altceva cu aceeasi configuratie.