| anonim_4396 a întrebat:

Va rog imi spuneti si mie vecini Romaniei? Precizand sud, est, vest, nord.Plzz! Funda

Răspuns Câştigător
| Biby a răspuns:

Buna!
Prima data iti spun la tari si dupa aia la localitati/zone de frontiera
Tari
Nord-Ucraina
Vest-Ungaria
Sud-Bulgaria

Est-Moldova

Localitati/zone de frontiera
Nord-De la Darabani pana la Halmeu
Vest-De la Halmeu pana la Beba Veche; De la Serbia pana la Pristol
Sud-De la Ungaria pana la Vama Veche
Est-De la Vama Veche pana la varsarea in Marea Neagra; De la varsarea Dunarii in Marea Neagra pana la varsarea Prutului in Dunare pana la Darabani.

Sper ca te-am ajutat!
SellGomez

4 răspunsuri:
| Xname a răspuns:

Bulgaria-Sud
Serbia si Muntenegru-Sud-Est
Ungaria-Est
Ucraina-Nord, Nord-est
Moldova, Marea Neagra-Est

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Acestia sunt: In nord-Ucraina, In vest Ungaria, In sud-vest, In sud Bulgaria, In sud-est Marea Neagra{parca sunt vreo 250 de km de tarm romanesc}In sud-est{Delta Dunari} Ucraina din nou si in est-Republica Moldova...Astia sunt toti

| Coste_David_1986 a răspuns:

Nord ucraina