| remus a întrebat:

Va rog, in data de 19.06. 2029, firma care imi furniza internet si cablu TV, a venit la mine cu un contract pe care l-am semnat pentru fibra optica. nici pana la ceasta data nu au venit O alta firma a venit in data de1.08.2019 cu care am semnat un contract si imi funizeaza toate pe fibra optica. Am anuntat firma veche, sa rezilieze nontractul, NU VOR, contractul este pe 2ani. Ce pot sa fac in aceasta situatie? Va multumesc anticipat!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Să citești atent ce ai semnat. În cazul că au depășit termenul contractual de instalare a serviciului promis, te poți adresa ANPC și s-ar putea să-i convingă ei.
Dacă nu, ai oricum acolo modalități de încheiere a contractului în avans față de durata inițială.