| anonim_4396 a întrebat:

Daca voi realiza un contract cu o firma de internet prin fibra optica si voi alege un pachet de 4 mbps, voi descarca cu 4 mbps sau cu ~488 kbps?

Răspuns Câştigător
| Mustache a răspuns:

Salut.Niciodata tu nu o sa ai viteza de net de pe hartie egala cu cea reala.
Acum depinde cat de buna si incarcata este reteaua lor.
Intr-o zi poti descarca cu 490kbps, dar cateodata poti descarca si cu 160kbps.
Funda?big grin

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Lungimea de banda (4Mb) o imparti la 8 sa afli viteza de down

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Viteza maxima, adevarata va fi de 8 ori mai mica decat cea din contract.