| biastiVOL a întrebat:

Va rog raspundeti aici...
nu stiu ce sa mai fac :(
https://www.tpu.ro/......-cum-eram/

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu supoți să vezi neputința/ neajutorarea? Ai crescut în violență. În junglă cel mai puternic trăiește. Îți creezi un 'scut' imun la tot. Tot ce-ai văzut în copilărie este violență. Dacă te atașai de ceva (animal) ți se lua. Există și alte modalități prin care îți pot exprima gândurile. Fă ceva și pleacă de acolo (mută-te în chirie sau la o rudă mai ok) până nu este prea târziu. Vei vedea violența singura soluție de rezolvare a problemelor. Violența nu este o normalitate. Ai acumulat prea multe. Oferi ce ai primit (violență). Te poți manifesta diferit (nu prin violență), dar nu poți face asta în junglă. Ai crescut în violență și este 'normal' să devi violentă. Te aperi de cei care te atacă. Nu tu ești problema, ci ceea ce traiești este problema. Ai omorât acel animal pentru că sufera, erai atașată de el, n-ai vrut ca el să sufere ca tine (tu să suferi văzându-l neputincios). Nu este vina ta că ai fost supusă violenței. Moartea nu-i o alegere.

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

In primul rand cred ca ar trebui sa cauti sursa acestor probleme. Ce anume te-a determinat sa te schimbi?

| biastiVOL explică (pentru Dismally):

Am scris despre asta acolo in comentarii...