| Thecurious a întrebat:

Va rog respectuos sa va exprimati o opinie despre premierul Israelului.
Nu despre activitatea sa politica, ci despre personalitatea lui.
Pe mine m-a uluit.

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și cu ce te-a uluit?
Te legi de personalitatea lui! Nu știi legile române?

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

1.M-a uluit faptul ca a luptat in multe operatiuni militare.
2.M-a uluit faptul ca a facut performante academice la nivel inalt.
3.M-a uluit faptul ca este un om, de stat, puternic.( Nu intra in contradictie cu precizarea "Nu despre activitatea lui politica", pentru ca indiferent de orintarile politice si interese, el este, fara doar si poate, un lider extrem de puternic.
"Te legi de personlitatea lui "
Da, ma leg, deoarece i consider un model.

| sadrian46 a răspuns (pentru Thecurious):

Dacă e model așa să faci și tu, ca el.
Începe cu operaiunile militare.

| Thecurious explică (pentru sadrian46):

In copilarie, chiar ma visam general de armata.
Mi-au placut tinutele ofiterilor nazisti.

| FreddieM a răspuns (pentru Thecurious):

Traumatizanta copilarie trebuie sa fi avut daca preferai uniformele naziste. Sper sa fii revenit la normal.