| Tanner a întrebat:

Este premierul Dacian Ciolos secui? Nu vreau sa se vorbeasca de politica sau tensiuni etnice.Vreau doar un raspuns, sunt curios.Dar sa fie un raspuns sigur nu unul bazat pe zvonuri si banuieli. FUNDA!

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

De unde D-zeu ai mai scornit-o si pe asta?
Este nascut la Zalau.Nu-i vorba, ca la Zalau se putea naste si daca era chinez(desigur ca din parinti chinezi)! Citeste wikipedia lui.In afara de romana vorbeste engleza si franceza. Maghiara sau ce limba or vorbii secuii nu figureaza in biografia lui oficiala (asa cum ai vrut).

| Tanner explică (pentru Elianna):

Multumesc de raspuns. Ziceau niste secui pe internet ca Ciolos ar fi si el secui.Altii faceau referire la nume la tv ca are rezonanta(Kiolos).In fine, voiam sa stiu si eu ce e el pana la urma.

6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu este. Dar de unde pana unde sa fie secui?

| minrest a răspuns:

Printre altele, e de religie ortodoxa, iar secuii sunt reformati sau romano-catolici.

| minrest a răspuns:

Bun, si daca era secui ce insemna? Secuii sunt cetateni romani, pot ocupa orice functie in stat. Chiar presedintele este sas. Care e problema?

| Tanner explică (pentru minrest):

Am spus mai sus ca nu e vreo problema si ma enerveaza ca vii aici si cauti raca.Am precizat ca clar ca nu ma deranjeaza cu nimic si sunt doar curios.

| Holy2010 a răspuns:

Nu e secui. Chiar crezi ca ar putea sa ascunda asa ceva?