| împreunăfacembine a întrebat:

Va rog sa ma ajutați, deoarece simt ca dau în depresie.

Eu de felul meu ma atașez foarte ușor de persoane. Unchiul meu și mătușa mea sunt familia de care m-am atașat cel mai mult și cu ei îmi place mai mult decât cu părinții mei. Majoritatea timpului mi-o petreceam cu ei pana marți când din cauza ca nu am mers sa îl ajut pe unchiul meu la ceva, s-a supărat pe mine și nu ma mai baga în seama. Ce sa fac? I-am și spus ca nu am mers din cauza faptului ca mie nu îmi plac glumele pe care le face la adresa mea.

Eu chiar țin la ei și nu știu cum sa ma împac cu ei.

Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasi sa treaca 2 saptamani dupa revi la activitatile normale cu ei

| Mosotti a răspuns:

Pai tu tii, sau mai tii la niste oameni care nu tin la tine? Un om care tinea la tine nu se supara ca nu ai mers odata sa-l ajuti. Deci ce facem aici? Asa te respecti tu pe tine?

Nu stiu ce sa faci sa te impaci, depinde de unchiu cand ii trece damblaua.

| Celcestietot a răspuns:

Daca nu o sa mai faca glume care nu sunt pe placul tau, s-a rezolvat treaba, asta este de facut. Si asa, nu trebuie sa tragi de nimeni insistent.

| ancaval a răspuns:

Depresie, pentru ce? Nu a murit nimeni. Stai liniștit. Sau măcar știi ce e aia? Ce?

Și dacă s-a supărat, ce? I-ai explicat motivul pentru care nu ai putut merge? Perfect! Nu a înțeles? Problema lui. Nu poți forța omul să te creadă.

Eventual, ca să NU fii oaia neagră, mergi, deși nu-i văd rostul, și vorbește cu ei personal.
Ar trebui să înțeleagă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să te respecți mai mult, asta trebuie să faci.
Ești atașat de ei dar în același timp te deranjează, poate ți se pare banal, dar nu e, fă-ți un examen de conștiință.

| MaryMaria333 a răspuns:

Tu ti'ai facut datoria si ai le'ai explicat tot. Nu or priceput? Treaba lor. Nu trebuie sa te consumi tu pentru oameni ca astia. Lasa ca le trece, tu vezi'ti de viata ta sa te simti bine, ocupa'ti mintea cu altceva. Capul sus, viata merge inaintewinking