| nuimipunnume72 a întrebat:

Va rog frumos spuneti-mi cum sa imi conving parintii sa imi cumpere o imprimanta de 300 de lei, plss.

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Îi spui tatălui tău : banii sau mustața! În caz că nu îți dă banii pentru o imprimantă, te alegi cu o mustață laughing.

Acum mai serios vorbind, ai deja ceea ce îți trebuie, sistem, PC, laptop etc? Îți merge CD rom-ul?

| Superior a răspuns:

Cumperi Epson L382 sau un model asemanator.
Imprimantele astea... sunt fenomen.
Am modelul L382 din 2017 si am bagat doar culoare galbena cu 15 lei (desi recomand cartuse originale, care costa 30 lei).
Brandul garanteaza ca cu cartusele din fabrica poti printa 13.000 pagini alb/negru si 6500 color.
Le explici si faptul ca o imprimanta e foarte utila la casa omului... chiar si pentru scoala (desi scoala din ce stiu eu n-ar mai fi un an-doi, le spui si tu ca in perioada asta e la oferta si ai lua-o mai ieftin decat ar fi atunci happy ).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine îți strângi alocația pe câteva luni și apoi îți cumperi tu însuți. Mai ales că nu e o sumă mare.

| Michaeel a răspuns:

Nu prea poți sa ii convingi, părinții nu sunt banca personala. Pe mina tata ma lasă să îmi cumpăr numai din alocație, mi-o dădea lunar și făceam ce voiam cu ea. Ce încerc sa zic este sa strângi bani, și poate facă ești mai cuminte și sa ii asculți, și te vad asa o cumințenie o sa îți cumpere imprimanta.