| Thesinger1 a întrebat:

Cum imi conving parintii sa imi cumpere un perus?

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AnimatedSignature a răspuns:

Parintii tai cam au dreptate.
Un perus e mai greu de ingrijit si face multa galagie. Eu zic sa-ti iei un hamster.
[... static...]
Daca iti iei perus sa nu-l sperii, da-i mancare si da-i sa bea apa, iar daca iti iei nu are cum sa te iubeasca din primele 4 zile. Fa ce am zis eu mai devreme.
Deci, concluzia: daca vrei perus ia-ti perus si spune-le ca ai grija de el, explica-le frumos ca daca esti copil e bine sa ai si un animal ca iti reduce riscul de stop cardiac.
P.S. cele mai usor de intretinut sunt hamsterii si broastele testoase!

| Alissa11 a răspuns:

Poarta-te frumos cu ei, fa ce vor ei si ajuta-i in treburi...

| Thesinger1 explică (pentru Alissa11):

Cand fac asta imi dau bani.Mamei mele nu-i plac in general animalele.

| Alissa11 a răspuns (pentru Thesinger1):

Atunci spune-i ca o sa fi responsabil/a de el, ca o sa ai grija de el si poate ii convingi...

| Samic423 a răspuns:

Arata-le ca esti capabil sa-l hranesti sa ii stergi colivia. explica-le ca no sa faca multa galagie big grin

| nutelaaa a răspuns:

Explica-le parintilor tai avantajele animalului pe care ti-l doresti.sau roaga-i frumos sa ti-l ia... daca ti-l ia sa ai grija de el ^__^