| TRM95 a întrebat:

Va salut baieti, va pup fete. Am si eu o mare problema, in ultimul timp m-am ingrasat extrem de mult, am pus pe cur, burta si falci, ce sa fac sa slabesc? ce sa mananc dimineata la pranz si seara? ce exercitii sa fac ( mentionez ca afara nu pot sa le fac ca nu prea am unde, in fine) ce exercitii sa fac, vreau sa slabesc cat mai repede si cat mai sanatos va rog frumos ajutati-ma. Funda + vot. Mentionez ca am 16 ani.

1 răspuns:
| Laura46 a răspuns:

In primul rand gandeste-te de ce te-ai ingrasat.daca stii cauza elimini efectul mai repede. Daca ai mancat exagerat in ultima vreme e clar ca trebuie sa revii la mancatul normal,doar ATUNCI CAND ITI E FOAME,nu pofta. daca nu faci sport si mananci chpsuri,popcorn,hamburger, cartofi prajiti, mezeluri.astea se depun ff repede.important e ca dimineata sa ai o masa care sa te sature pentru ca apoi sa mananci mai putin, mesele trebuie sa fie la 4-5 ore diferenta, si nimic dupa 20 seara pentru ca digestia se face greu noaptea. Dimineata poti manca:iaurturi cu paine neagra-dulceata,miere,unt,oua fierte, ceai, lapte cu cereale.Pranz:eu la pranz recomand orice fel de mancare, nu sari masa de pranz pentru ca ti se va face o pofta apoi uriasa de a goli frigiderul seara si te vei ingrasa mai rau.De aceea nu trebuie sa sari nici o masa.Seara:recomand doar un fel de mancare,si foarte usor de digerat,cum ar fi:ciorba,supa de orice fel, sau salata cu carne la gratar sau peste. evita sosurile, se depun imediat