| anonim_4396 a întrebat:

Va salut detin un aparat Tester care masoara semnalul Cablu UTP la Internet si Cablu BNC/GND Semnal TV. Model: ST-248.
In casa am 4 Televizoare la care am verificat (de test) fiecare cablu din diferite camere. In Sufragerie imi apare ca am semnal TV la acest tester, in alte 3 camere imi spune ca nu am semnal si desi televizoarele au semnal tv. De ce se intampla asta? Are careva idei?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Probabil in sufragerie este exact cablul care vine de afară de pe holul blocului daca stati la bloc, si fiind primul fir, are semnal puternic, iar pe traseu adica la celelalte televizoare se pierde semnal, dar nu asa de mult incit sa afecteze calitatea imaginii, si spliterele prin care se fac legaturile la celelalte tv uri nu sunt de ce a m ai bună calitate, chinezării.

| Saveluc a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Mersi mult pentru raspuns. Fiecare cablu din camere iese direct din perete (priza tv) Da. spliterul general e intr-adevar este in sufragerie.

| LostInPark a răspuns:

rolling on the floor
Ti-as zice ce-i ala dar sunt suspendat, lasa ca si-a dat Cristi cu parerea. laughing
112, pentru pompieri!
Ala face altceva, nu ce crezi tu.Bafta multa!