| anonim_4396 a întrebat:

Va salut. Detin un Sistem Genius 5.1 Home theater. Difuzorul bass are 100W si 8ohmi, Diametrul este de 16, 5 cm (6, 5 inch) Pot schimba difuzorul bass cu unu de 150-160W si 8ohmi?

1 răspuns:
| CLCQ a răspuns:

Poti, daca are si acelasi diametru (ca sa nu fie nevoie sa modifici si carcasa). Oricum, daca schimbi difuzorul cu unul de putere mai mare, nu inseamna ca puterea va creste. Dar un difuzor de putere mai mare iti va da o claritate putin mai mare la volum maxim.