| anonim_4396 a întrebat:

Va salut. In curând voi pleca cu avionul de la wizzair in Italia (pentru. Prima oara) aveti idee daca in bagajul de mâna pot bagă pe lângă laptop de 15, 6 inch si o boxa portabila cum ar fi un SONY XB40? Va Multumesc. https://m.emag.ro/......DTS1G7BBM/

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca boxa nu are loc in bagajul de mana, in geanta de laptop nu cred ca te lasa ca ti-o verifica in aeroport, in cazul asta ti-ar trebui bagaj de cala.

| Saveluc a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Este o geanta pătrată special pentru avion. Intra lenjer in geanta mai bag niste haine pentru amortizare. Trebuie sa am acte la ele? Geanta este frigorifica.

| MihaiNicu23 a răspuns (pentru Saveluc):

Nu trebuie sa ai acte la ele, dar daca pleci intr-o tara care nu este in UE ia si actlele la laptop si boxa pentru orice eventualitate.

| valentina2392 a răspuns:

Da, fara probleme. Dar va trebui sa le scoti din rucsac la control happy
Eu te-as sfatui sa le bagi in geamantan, in bagajul de cala, intr-o bluza, ca cine stie cum iti mai arunca bagajul manipulatorii happy