| Ratatinviata a întrebat:

Va trebui sa îmi accept soarta că m-am născut urât, că o să mor singur, fără a cunoaște senzația de a face sex, de a tine o fată de mână, în brațe, sau a săruta...Corect?

Răspuns Câştigător
| LostForForever a răspuns:

Cu cât o sa pui inima și suflet la ce spun alți despre tine cu atâta mai mult o sa fi călcată in picioare cu cât îți pui inima in fata celor ce nuși dau nici muci pe tine cu atâta mai rău vei fi călcat in picioare cu cât vei fi mai bun cu oamneii care nu le pasa de existența ta si de tine cu adevărat așa cum ești tu pentru cine ești tu cu adevărat cu atât mai mult vei fi folosit vei fi vândut vei fi batjocorit si fraierit astea eu le-am Învățată de la un băiat nu-i lua locul lui și este de ajuns nu mai pune preț pe frumusețe nu mai pune preț pe ce spun alți despre tine pentrucă in lumea care ne află este foarte parșiva foarte invidoasă foarte crudă nu-ti poți închipui nu-ti poți imagina vreodată in viața ta cât de crud poate fi pământul asta nu-ti mai pune fericirea adevărat in alți mulți vin și pleca ca pe un salut și baftă și îți ia totul și te lasă fără nimic in tine tu trebuie sa fi mândru de tin așa cum ești tu in felul tău tu trebuie sa fi Fericiți cu adevărat pentru ce ti-a dat Dumnezeu ai doua mâini doua picioare doi ochi așa cum ești tu in felul tău cu adevărat poți reuși multe in viața dar nu uita asta ți-o spun cu toată inima cu adevărat nu-ți pune fericire adevărat in alți nu te lăsa atins altfel o sa fi pierdut pentru tot deuna poți tu sa fi frumos cât vrei tu Crede-ma nu ai idei in ce lume trăim și cât de rea este și crudă nu te lăsa atins.

23 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Greșit.

| Mosotti a răspuns:

E corect daca chiar asa e cum zici, daca chiar esti total neatractiv, si nu doar ai tu impresia asta.
Daca esti total neatractiv poate o sa ai femei care nu au pe altul mai misto si vor o familie si te ia, insa nu va exista iubire, simpatie, dorire din partea ei, va fi o relatie mai de carton.

Bine, presupunem ca te comporti okey cu oamenii si nu ai probleme de socializare si comportament.
Daca dealungul timpului nici o fata nu te-a remarcat, si te-au refuzat toate desi tu te comportai deschis si okey, da, rezulta ca nu esti deloc atractiv.

Dar o sa ai, cum toti au, stai linistit, cum necum vei avea, insa nu vei avea iubire si restul, sex vei avea, nu e problema.
De tinut de mana o sa o tii, o pupi, iar nu e problema.

| FreddieM a răspuns:

De ce nu te combini cu una asemeni ție? Ca sunt mii care așteaptă.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Nu merge sa se cupleze cu una asemeni lui, ca si alea urate tot frumosi vor! Neatractivii NU se plac intre ei, daca se iau, se iau de complezenta, ca nu au altceva de ales si ca vor si ei familie, atat, nimic mai mult.

Si nu stiu cum se face ca una mai nasoala are succes la barbati mai mult decat are unul nasol la femei.

Dar am zis, o sa gaseasca pe una care-l va lua, o sa faca sex, o sa o pupe, o sa tina de mana, doar ca aia nu-l va iubi, atata tot.
Daca aia e mai nasoala il ia asa desi tot cu frumosul s-ar f, daca e una mai frumusica, il ia daca are bani.

Ca multi neatractivi au femei chiar bunicele, pentru ca barbatii frumosi sunt putini, si femei frumusele-s multe, si nu apuca frumusei, asa ca se multumesc si cu din astia, dar sufletul lor nu e la ei.

Iubire fara atractie fizica nu exista.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Buna explicatie. Dar...
Unul nu prea frumos dar simpatic, spiritos, atent, inteligent și cu gust bate un Brat Pitt badaran, cocalar și incult as zice eu. Nu doar în relație cu o fata ci și în relațiile sociale. Adică iși face mai ușor prieteni.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Daca atrage cat de cat ajunge, dar daca nu atrage deloc, e pa pa.
Isi face mai usor prieteni poate tot din aia ca el destepti si mai neatractivi, dar nu relatii, o femeie nu-ti apreciaza inteligenta, cultura, comportamentul daca nu atragi deloc fizic.

Sau poate apreciaza alea doar asa maxim ca amic, nimic mai mult.

Am mai zis, daca nu atragi, daca esti prost zice ca nu ai nimic in cap, daca esti destept zice ca plictisesti.
Daca nu sti sa te porti, zice ca esti badaran.
Daca te porti frumos si te dai pe la ea cu glume si altele, o sa zica ca ce penibil esti si ca incerci tu cu chestii de doi lei sa o cuceresti pe ea.

Daca atragi, daca esti prost nu conteaza, ca oricum si ea e la fel adica oameni medii, si e foarte bine asa.
Daca esti destept, vai ce minune si ce bine ca esti asa destept.
Daca te porti frumos zice ca vai ce frumos te porti si ce okey esti.
Daca nu sti sa te porti, se mai accepta ca doar na, toti facem greseli, nu suntem perfecti zice ea, si aia tot va spera ca el sa nu mai repete magariile care le-a facut ala.

Asta e adevarul.
Verifica in real sa vezi.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Omul cult și interesant atrage pe cei asemeni lui. Și nu-s doar bărbați. Si de obicei, cult+interesant+spiritos=șarmant. Magnet pur.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Pai da, insa in relatii nu e chiar asa, acolo fizicul e eliminatoriu. Poti da de una desteapta ca tine, dar aia te va tine de amic si atat, daca nu atragi deloc, te apreciaza ca amic.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Think big amice, nu individual. Dacă ma înconjor de elemente asemeni mie, am mai mari șanse sa mi se potrivească o potențială partenera decât ca ma folosesc de o unica șansa, de a-mi pierde timpul în încercarea de a cuceri o,, oarecare'' tipa. Daca nu e parte din amicii care ma agreează, nici nu-mi bat capul.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Asta clar, ca trebuie sa fie din amicii care te agreeaza, insa daca nu atragi nici macar cat de cat, e nasolie, nu conteaza ca face parte din amicii tai, va cauta unu care nu are mintea ta, dar sa arata mai atractiv, nu conteaza ca ea e cercetatoare stiintific.
Ca femeile din amicii tai te accepta si te apreciaza pentru ce esti, ce minte ai, cum te porti, asta este altceva, dar asta nu are treaba neaparat cu placutul pentru relatie.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Real 100%. Fata frumușica foc, era ca o sora în gașca noastră, îndrăgostită lulea de un tip, care ma pregătea la engleza în particular, urat de tot, gras și gay pe deasupra. Dar era realmente fascinant tipul, poliglot, vorbea fluent 5 sau 6 limbi nu mai retin, era cult și educat. A durat oleaca sa o aducem la realitate pe fatuca, era complet pierduta, chiar nu pricepea ca nu are nici o șansă.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

De ce nu avea ea nici o sansa la ala?

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Era GAY.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Aaaa, da, zisesei ca era gay, haha.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"m-am nascut urat"
Frumusețea e in ochii celui sau celei ce privește.
"O sa mor singur"
Și eu tot singur o să mor. Și toată lumea. In final, toți murim singuri.
"Fără a cunoaște senzația de a face sex"
Poți plăti pentru asta.
"De a tine o fata de mana, in brațe sau a săruta"
Poți plăti și pentru asta.
"Corect?"
Nu.

| LostForForever a răspuns:

Ce ai ma ce se întâmpla cu tine? Ce ai pățit frate?

| Ratatinviata explică (pentru LostForForever):

Ce mai contează (((...

| LostForForever a răspuns (pentru Ratatinviata):

Ba Conteza pentru mine ia zi ce ai ce se întâmpla cu tine de unde ti-a venit toate astea ca ești așa cum crezi tu despre tine?

| Ratatinviata explică (pentru LostForForever):

Mi-e f greu, n-am niciun prieten, acum sunt în concediu (am 21 de ani, aproape 22) nu am cu cine sa vorbesc, n-am prieteni, și cel mai mult, că n-am iubită, o fată cu care sa vorbesc, niciuna nu mă place pentru că sunt urât, tot timpul am fost respins doar pentru cum arăt, de vorbit știu să vorbesc, să mă comport....La lucru sunt tot timpul stresat de abia aștept să treacă timpul să vin acasă, nimeni nu mă bagă în seamă sunt dat la o parte tot timpul, la școală când eram la fel nimeni nu ma băgat în seamă. Cât despre relații cum am zis sus, n-am sărutat o fată niciodată, n-am ținut de mână, pe rețelele sociale nu mai zic am incercat și acolo, tot timpul am fost blocat doar pentru cum arăt, în momentul în care o fată îmi cerea poză mă bloca cand vedeam cum arăt..., Sunt foarte stresat, pe scurt.

| Ratatinviata explică (pentru LostForForever):

Ms pentru sfat!

| LostForForever a răspuns (pentru Ratatinviata):

Succes

| LostForForever a răspuns (pentru Ratatinviata):

Cu cât o sa pui inima și suflet la ce spun alți despre tine cu atâta mai mult o sa fi călcată in picioare cu cât îți pui inima in fata celor ce nuși dau nici muci pe tine cu atâta mai rău vei fi călcat in picioare cu cât vei fi mai bun cu oamneii care nu le pasa de existența ta si de tine cu adevărat așa cum ești tu pentru cine ești tu cu adevărat cu atât mai mult vei fi folosit vei fi vândut vei fi batjocorit si fraierit astea eu le-am Învățată de la un băiat nu-i lua locul lui și este de ajuns nu mai pune preț pe frumusețe nu mai pune preț pe ce spun alți despre tine pentrucă in lumea care ne află este foarte parșiva foarte invidoasă foarte crudă nu-ti poți închipui nu-ti poți imagina vreodată in viața ta cât de crud poate fi pământul asta nu-ti mai pune fericirea adevărat in alți mulți vin și pleca ca pe un salut și baftă și îți ia totul și te lasă fără nimic in tine tu trebuie sa fi mândru de tin așa cum ești tu in felul tău tu trebuie sa fi Fericiți cu adevărat pentru ce ti-a dat Dumnezeu ai doua mâini doua picioare doi ochi așa cum ești tu in felul tău cu adevărat poți reuși multe in viața dar nu uita asta ți-o spun cu toată inima cu adevărat nu-ți pune fericire adevărat in alți nu te lăsa atins altfel o sa fi pierdut pentru tot deuna poți tu sa fi frumos cât vrei tu Crede-ma nu ai idei in ce lume trăim și cât de rea este și crudă nu te lăsa atins.

| Cracaaaaaaaaaaaan a răspuns:

Da

| Ratatinviata explică:

Http://imgur.com/a/mSlK1OQ. Credeți aș putea schimba ceva la mine? Nu știu dacă se vede imaginea