| anonim_4396 a întrebat:

Va uitati la filmele coreene de pe tvr? Care v-au placut cel mai mult si ce actori din ele?

44 răspunsuri:
| Andreea114820 a răspuns:

Cronicile frumoasei luptatoare (ha si won)super film, furtuna la palat (lee seo jin)

| DeeDee a răspuns:

Cateodata ma uitam si eu la furtna la palat, cand prideam episoade. Tata se uita la el.
Eu in schimb am vazut aproape toata seria din "Vant si Nor".
Actorii imi plac toti. Nu am un favorit in "furtuna la palat", dar din vant si nor imi placa Vant cel mai mult. Nor era simpatic rauhee hee dar ger era...cam average. Ca actori, cred ca cel care il interpreta pe Nor.

| Zmeura a răspuns:

Buna pai cel mai tare film este Legendete palatuluitonguerintul Jumong merita vazut e chiar super presonajele mele favorite sunt:Soseono(fiica unui negustor care devine regina), Jumong(sotul lui Soseono), Yang Seol(fiica guvernatorului imperiului Han care se casatoreste cu Daeso) si cam atat din acest film. Mi-a placut si Legendele Palatuluibig grinr Hur Jun este un film care ne arata despre bunatatea doctorului Hur Jun si despre modestia lui, care a luptat si din un muritor de foame a ajuns Medic Regal personajele preferate big grinr Hur Jun, Je Jin(o asistenta care a studiat impreuna cu Dr Hur Jun medicina si care il iubea foarte mult dar acesta avea sotie) Da hee(sotia lui Dr Hur Jan care a fost nobila dar cand s-a casatorit cu Dr Hur Jun sia pierdut rangul de nobila dar atunci cand a devenit Dr Hur Jun medic regal a devenit si ea din nou nobila) Dr Hur Jun sa termiant cu un final trist acesta fiind revenirea Dr Hur din exil care a gasit medicamentul pentru o epidemie care se raspandea foarte repede dar din pacate Dr Hur se imbolnaveste (din cauza epidemi) si moare.Secretele palatului din pacate nu l-am urmarit dar am avzut cateva poze si mai zis vara mea care l-a vazut personajele si ce se intampla chiar daca nu am urmarit deloc am cateva perosanje preferate:Regina Deokman si Misil

| analoveskorea a răspuns:

Eu le-am urmarit pe toate de pana acum, in prezent urmaresc Jumong si alte doua ca-drame in timpul liber, am facut o obsesie pentru aceste seriale:X:X:X si pentru Coreea in general, pur si simplu m-am indragostit de ele si de Lee Seo Jin imediat ce am vazut Yi San si ulterior Damo...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Secretele de la palat a fost cel mai tare serial actori imi plac: dokman yushin alcheon bojong munno bidam si chunchu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, da si eu m-am uitat la :,, Giuvaerul palatului"...,, Furtuna la palat" si,, Secretele de la palat". Din,, Giuvaerul palatului" mi-a placut de fata aia nu mai tin minte cum o cheama, de invatatoarea ei sau educatoare nu stiu chiar si prietenul ei. Din,, Furtuna la palat" mi-a placut de Yisan, song-yeon si mama lui Yi-san, iar din,, Secretele de la palat" imi place de toti.Succes incontinuare la toti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai mult imi place secretele de la palat. iar actorul meu este
Kim Nam Gil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Secretele de la palat si actorul preferat este Kim Nam Gil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Filmul meu preferat este Secretele de la palat iar actorul preferat este Kim Nam Gil pe care tare, tare as vrea sa-l revad in alt serial sau film.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Secretele de la palat si cel mai mult mi-a placut de Kim Nam Gil ( super, super actor ).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer din cate vad celor mai multi le-a placut secretele de la palat
si pot sa spun ca si mielove struck
am adorat filmullove struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da eu m am uitat la secretele de la palat si cel mai mult mi-a placut de actrita deok-man

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie mi a placut cel mai mult secretele de la palat si mi a placut cel mai mult de deok man

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, sunt filme din care invatam istorie si lectii de viata, invatam ca echilibrul este esential in tot ceea ce facem. Un simplu gest sau un moment de tacere, pot insemna mai mult decat toate lamentarile pe care le vedem zi de zi in jurul nostru sau in filmele moderne. Sunt superbe si sper ca TVR sa ne bucure in continuare cu aceste filme de calitate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Giuvaerul palatuilui imi place foarte mult dar pe locul 1 este cronicile frumoasei luptatoare. cat despre actori mi-au placut toti din ambele producti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Secretele de la palat. Si ca acori, sunt mai multi, adica: Bidam (Kim Nam Gil), Alcheon (Lee Seung Hyo), Deokman (LeeYo Won)... cel pootin pe ei 3 ii ador...la fel si serialul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cronicile frumoasei luptatoare mea placut cel mai mult apoi giuvaerul palatului si restul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am urmarit absolut toate serialele coreene de la tvr, si am ramas placut impresionata de istoria coreeana. Toata admiratia pentru acesti tineri actori care reanvie in rolurile lor, istoria tarii si o face cunoscuta si generatiilor mai tinere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Secrete de la palat lee eu won si uhm tae wong, lee seo jin si han si min

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ma uit la serialele coreene. toate mi-au placut fiecare in sensul lor. Nu mi-a placut faptul ca personajele principale au murit pina la final, as fi preferat ca rolul principal sa fie mereu in prueuna.,, Secretele de la palat,, a fost cel mai super, mi=au placut actorii Deok-man (Lee Yo Won ), Kim Yoo-Shin ( Uhm Tae Woong), princesa Chun-miung ( Park Ye Bin ) si altii. Suuuuuuuuuuuuuuuuuuper Taaaaaaaaaaaareeeeeeeeeeee!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://asiaticfilm.blogspot.com - toate serialele coreene existente din 2005 si pana acum :))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Secretele de la palat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut. M-am uitat si eu la aceste filme si cel mai mult mi-au placut furtuna la palat si giuvaierul palatului iar actorii imi plac toti, mai ales ca iti redau sentimente formidabile! CRISTINA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut. Eu la fel am privit aceste filme si le ador mai ales actorii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai mult mi au placut :giuvaerul palatului ( dae jang geum ) [lee young ae ]; secretele de la palat (kim n-am gil, si deok mine ); si cel mai mult mi-a placut "cronicile frumoasei luptatoare " DAMO ( lee seo jin putin; kim min joon si ha si won enorm de mult)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna. eu sunt Emma. m-am uitat la toate filmele coreene de pe tvr1 si pur si simplu m-am indragostit de ele. in special mi-au placut giuvaierul palatului, secretele palatului, legendele doctorului hur jun si cronicile frumoasei luptatoare si sper sa-mi placa si urmatorul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

M-am uitat la aproape toate (cu exceptie yi san, si imi pare rau ca nu l-am vazut) imi plac atat de mult incat las totul de o parte si ma uit pe tvr.
Filml care a inceput acum, Jumong, este super, l-am indragit de la primul episod

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ma uit la aceste minunate, super, magnifice si nu mai stiu cum sa le zic pentu ca le ador dintre acestea: Giuvaerul palatulu, Furtun ala palat, SECRETELE DE LA PALAT, Cronicile frumoasei luptataoare, Legendele palatului: Doctorul Hur Jun... cel mai mult mi-a placut SECRETELE DE LA PALAT si actorii acestui film in special Deok-man (Lee Yo Won ) si Bi-dam (Kim Nam Gil) cei mai cei acum urmaresc Legendele de la palat:printul Jumong si acesta imi place si mai urmaresc pe internet Dong Yi si aceta e fain happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, urmaresc fiecare film. mi-au placut:giuvaierul palatului, secretele de la palat, legendele palatului doctorul hur jun si mai ales legendele de la palat printul jumong. mi-au placut actorii principali:janggeum, deokmana, hur jun, si mai ales printul jumong