| Fun@Work a întrebat:

Va zgarciti la lucrurile importante?

Dumnezeu l-a intrebat pe Adam:
"Ce se intampla cu tine?"
Adam a raspuns ca nu avea pe nimeni cu care sa mai schimbe din cand in cand cate o vorba.
Dumnezeu i-a spus ca o sa ii faca lui Adam o companie, si ca aceasta va fi o femeie.
Dumnezeu a zis:
"Aceasta persoana blanda si suava va aduna si prepara hrana pentru tine iar atunci cand vei descoperi hainele, ea o sa ti le spele.
Ea va fi intotdeauna de acord cu orice decizie pe care o vei lua. Ea iti va face copii si nu iti va cere niciodata sa te trezesti in mijlocul noptii ca sa ai grija de ei.
Ea nu te va cicali si va fi prima care va admite ca a gresit atunci cand tu nu vei fi de acord cu ceva.
Ea nu va avea niciodata dureri de cap si iti va da in mod liber dragoste si pasiune ori de cate ori vei avea nevoie de ele."
Atunci Adam L-a intrebat pe Dumnezeu:
"Si cat o sa ma coste o astfel de femeie?"
Dumnezeu a raspuns:
"Un brat si un picior".
La care Adam a intrebat:
"Si ce pot sa primesc daca dau doar o coasta?"

... restul este o istorie pe care o cunoastem bine cu totii.

Morala : nu va zgarciti la lucrurile importante...

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Savuroasa si bine ticluita poveste chiar daca musteste de un invaluitor misoginism.Caci intelegem ca zgarcenia lui l- costat pe Adam si a primit doar farame din oferta divina, daca nu cumva a primit exact inversul ei.Totusi,n-ai vrea sa ne spui cine e autorul acestei povesti? Daca chiar tu ai faurit-o, felicitari! E bine scrisa!

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Pai...nu a fost chiar asa, vad ca ai "fabulat" nitel:d.in fine!
Daruieste intotdeauna si vei fii rasplatit! Lucrurile importante, precum sanatatea, fericirea ocupa locul I. Daca vrem binele aproapelui vom darui din suflet, iar daca suntem doar pentru noi nu ne va interesa de ceea ce se intampla cu restul.
Morala :Ajuta-ti aproapele ca sa fii rasplatit!
Numai bine!

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

@Ioanaw, eu zic ca are valoare si legatura morala...si nu e a mea :-p.
Fiecare apreciaza cum crede.Aceasta a fost parerea mea, daca nu am fost pe "unda" inseamna ca am fost pe "val"hee hee
Numai bine!

| mariaw a răspuns:

@raspuns.pentru.voi nu are nicio treaba morala ta, ramane valabila cea formulata in intrebare(pentru context)