| ColonelulColo a întrebat:

Vara, vara, vara... Bere, bere, bere? Ce parere aveți? Sunteti de acord?

16 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Am o părere fi proastă și despre bere și despre vară. laughing
Aștept toamna.

| RAY a răspuns:

O gandire hedonista si lipsita de ratiune, daca omul dupa milioane de ani de evolutie doar la bere ii sta capul e trist rau de tot, de ce sa nu citesti o carte undeva la umbra sau sa inveti ceva nu bautura si aia dar cu limita

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Prea multa bere devine plictisitoare. La fel și prea multă vară.

| mastadont a răspuns:

Sunt de acord, nimic nu se compară cu o bere rece de să-ți înghețe dinții vara. E una din bucuriile vieții. Prefer oricând o bere rece decât cocktailurile fancy și stilate care se promovează în zilele noastre cu 3 4 sucuri de fructe și un strop de alcool acolo.

| goguPatent a răspuns:

Berea deshidrateaza vara

| RKBlue a răspuns:

Berea e naspa.
Prea multa vara e plictisitoare.
Berea e naspa oricand, dar mai ales vara.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru RKBlue):

Inseamna ca nu ai baut inca berea care trebuie. Ai incercat Zaganu? Sau macar Nemteana/Nenea Iancu?

| RKBlue a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Zaganu am incercat.
Berea nu-i pentru mine.De fapt alcoolul in general, uneori vin dulce, dar cam atat.
Nu inteleg cum poate sa-i placa cuiva, dar nu am nici o problema daca se bea bere in fata mea.(nu de alta, dar stii ca sunt oamenii aia carora daca nu le place ce mananci, mai ca scuipa in farfuria ta)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru RKBlue):

Ah, ok. Am inteles. Corect, ar fi culmea ca toti sa bea bere, sa fumeze tigari de foi, si sa asculte Slayer. Marea problema cu berea e ca mai ales vara majoritatea producatorilor isi bat joc si adauga mizerii in ea sa se faca mai repede. Cele facute de Bermas Suceava sunt cam singurele de la noi care respecta bunul-simt si nu te ia capul. Solca ai incercat? E cea mai ok bere blonda sub 10 RON facuta la noi. Bine, costa doar vreo 4 RON, dar am zis sub 10 ca idee.

| RKBlue a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

O sa incerc si "Solca" odata, poate e mai stralucita.
E si logic ca producatorii adauga mizerii in bere.Nu e etic deloc, dar e de inteles din punctul de vedere al producatorilor.Vor sa faca cat mai multi bani, cat mai repede si cu costuri cat mai mici.
Din pacate, asta nu aduce aproape niciodata calitate.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru RKBlue):

Bermas Suceava e ultima berarie din garda veche, inca detinuta de angajati si se pare ca condusa de un colectiv care are suflet. Solca e facuta dupa aceeasi reteta ca in anii '80. O gasesti la Auchan, in principiu. https://bermas.ro/produse/ - ce pot sa iti zic e ca si berile alea trei non-Solca, desi mai ieftine, mie personal nu mi-au dat dureri de cap. Asta e modalitatea cea mai simpla de a face diferenta intre o bere buna si una accelerata cu enzime - daca bei una-doua beri si nu te ia durerea de cap/borfaie matele, atunci e facuta cum trebuie.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru RKBlue):

Alcolul la barbati e aproape necesar dupa o varsta, Berea e cea mai sanatoasa varianta bei mult si nu te imbeti, macar consumi multe lichide. Cand esti gandit, suparat dezamagit Baga o bere si inca o bere.

| RKBlue a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau iti rezolvi problemele intr-un mod sanatos, cum ar fi prin a vorbi cu cineva.
E mai sanatos dpdv psihic decat berea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RKBlue):

Si cine mama-dracului ar fi interesat sa asculte problemele mele? Sau a unui necunoscut in general.

| Adrian5575 a răspuns:

Prefer un ceai cald, iarna happy

| Anonima163333 a răspuns:

Da,ai dreptate.Toti oamenii beau bere vara.