| rebela a întrebat:

Verisoara mea mi-a cerut parerea dar eu vreau sa o stiu si pe a voastra. Ea are 13 ani si de curand a avut primul ei sarut cu un baiat si a intrebat-o daca vrea sa fie impreauna. Ea nu prea a stiut ce sa ii zica pentru ca ii este cam frica fiind primul ei prieten.Ma intrebat ce sa faca sa se mai intalneasca cu el pentru ca nu poate sa-si ia gandul de la el si saruturile lui i-au ramas in suflet. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Daiana90 a răspuns:

In primul rand sfatuiesteo sa nu faca greseala care am facut-o si eu.am avut parte de primul meu sarut la o zi de nastere de la un baiat si zilele urmatoare eram inebunita si numai la asta ma gandeam.eram disperata si abia mai tarziu am realizat ca il placeam doar pentru sarut, placeam sarutul practic, vroiam sa fiu cu el ca sa am parte de mai multe. mi-a luat ceva timp sa realizez ca mie nu imi place baiatul.intradevar seara, la aceea zi, eram mai obosita si il vedeam dragut, dar dupa aceea credeam ca il plac, dar de fapt eu eram fascinata de sarut nu de el:p.deci spune-i sa se gandeasca bine, sa nu cumva sa creada ca il place si de fapt ea sa fir fascinata doar de sarut si sa se bage cu ala doar pentru asta si apoi sa realizeze ca nu il place.si in cazul in care chiar in place, eu cred ca ar trebuie sa accepte sa se combine cu el daca si el e de treaba si nu o va face sa sufere, de ce nu? succes si dai curaj sa accepte (asta dupa ce se asigura ca il place pe el si nu sarutul luiu si daca baiatul e baiat bun, nu smecher din ala care se duce din floare in floare odata la 2 zile). pup si sper ca te-am ajutat:*:*:*:*