| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a întâmplat să auziți vreo înregistrare cu vocea voastră în care să vi se pară mult mai subțire decât în realitate?
Așa o aud și ceilalți sau e o iluzie fonică? happy

48 răspunsuri:
| Catrice a răspuns (pentru Drimmero):

Mai multi încă vor laughing

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Cunoscusem pe cineva cu genul asta de voce într-un joc acum vreun an și ceva...mama toți îl puneau sa vorbească în loc să scrie ❤️

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Ceea ce ai zis mai sus e doar parerea ta, nu ceva universal valabil.

| Nemessys a răspuns (pentru Catrice):

Cu voce calma?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Înțeleg. Și eu am cunoscut pe cineva în viața reală. sad

| Catrice a răspuns (pentru Nemessys):

Da....gen aia de mai zic povesti la radio... vorbea și engleză tipul

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu a stat mult prin "zona", era și bolnav sărăcuțul, a zis că ia o pauză și nici nu l-am mai văzut sad

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Oarecum, dar inca odata... nu neaparat mai subtire big grin, poate si mai groasa.
Dar stai linistita, sigur vocea ta nu are nimic de care sa iti faci griji.

| Mosotti a răspuns:

Da, depinde de calitatea inregistrarii, de dispozitivul care inregistreaza.

| EcceHomo a răspuns:

Da, doar că acolo plângeam. Era o înregistrare de la 112.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Da, mi s-a intamplat. Si da, asa o aud si ceilalti. Noi o auzim diferit cand vorbim, insa se spune ca toti ceilalti o aud cum se aude intr-o inregistrare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Da...acele voci "radiofonice".
Și mie mi-a spus de câteva ori cineva că am o voce radiofonică. Altcineva mi-a spus că vorbesc de parcă aș recita.
Totuși, cred că este cam subțire pentru vârsta mea...și nu știu cât de în serios m-ar lua oamenii cu așa o voce. laughing Mai ales când mă emoționez...atunci devine caraghios. big grin

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Te faci si tu fetita zurli 2.0 rolling on the floor

| romeo78 a răspuns:

Acest lucru s-a întâmplat de la inventarea patefonului, plăcii de înregistrare. Este o distorsiune datorită undelor electrice folosite la înregistrare. Dd aceea au apărut și sintetizatoarele, pentru a putea să fie o înregistrare audio mai aproape de real. De aceea, există camerele izolate fonic, pentru eliminarea zgomotelor de fundal.

| Cristian84 a răspuns:

E ceva normal

| raMLesS a răspuns (pentru anonim_4396):

Radiofonule, pune-ti 2 caiete dupa urechi, fix pe tample, si incepe sa vorbesti, asa se aude vocea ta in realitate.

| PeTRe00122 a răspuns:

Salutare, De curand o noua moneda digitala a aparut, ea se numeste Pi si este dezvoltata de catre prefoseri ai Universitatii Standford, cu peste 10 milioane de membri din toata lumea. Puteti downloada aplicatia Pi Network si puteti folosi codul de invitatie Petre08, si veti primi un Pi :smile: (spor la minat)

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, mie mi se pare că am voce de bărbat, dar când mă aud în înregistrări ce mâțâită sunt îmi vine să mă pocnesc.