| CostinAlamariu a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata ceva paranormal?
Nu are nicio legatura daca credeti sau nu in paranormal. Va intreb daca vi s-a intamplat ceva ciudat vreodata, ceva care sa aduca a paranormal la prima vedere.

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Adineauri ascultam muzica la maxim si cade un tablou in camera fara sa fie atins, s-a auzit o bubuitura de am zis ca a cazut casa pe mine ))) am tresarit ce-i drept. Glumesc, asta nu e paranormal, insa am patit faze ciudate si eu, vreo 2 cand eram inca la scoala si mersesem in vacanta la tara de mi-a fost frica sa ma mai duc si sa raman peste noapte, de altfel am simtit pentru prima oara frica cu adevarat, ceva mai tare inca nu m-a speriat in viata asta, nici azi nu stiu ce a fost. Nu cred in paranormal, refuz sa cred si caut logicul mereu, insa mereu m-a pasionat paranormalul, o latura ciudata care vrei doar sa vezi daca exista sau sunt mituri. Am patit si o paralizie in somn nasoala cu sunete, chestii vizuale pe care tot asa nu le pot explica ))) oricum tot nu vreau sa cred in d-astea.

| relian a răspuns:

Da odata candva am vazut pe cer noaptea un corp,ca era artificial,sau ca era de alta natura nu stiu,era vara, a mers pe cerul noptii de la nord la sud pe partea estica, arata ca si o cometa cu coada de foc.
Eu am vazut primul, am alertat toti copii ce erau pe strada la ora aia, si eram destui, pe la ora 9 seara vara, au iesit si ceva dulti si au vazut.
Eram prin clasa a 5 sau 6a cred.Nu stiu nici acum cea fost, am urmarit la stiri, in ziare nimic nu s-a spus, am zis o sa zica ceva la scoala, nimic, tacere.

| Freya1 a răspuns:

Am patit mai multe de-a lungul timpului.Dar lucrurile pe care ti le pot spune sunt legate de casa unei verișoare.
Deși era destul de avută si avea o casa luxoasă nu prea aveai cum sa stai acolo.Mergeam la sfarsit de saptamana sa mai petrecem si noi timp ca fetele si de fiecare dată stăteam cu spaima si stres.Se auzeau chestii, bubuituri etc.
Am fost la ea o data si ne uitam la un film, cand am iesit din dormitor cheia din usa de la intrare se legănau.Am zis ca poate o fi încercat cineva usa si ne-am intors inapoi.Ne-am pus in pat si a început să se audă un clincanit asa ca am iesit inapoi.Am cautat pe hol si prin bucătărie sa vedem ce suna dar nu am vazut nimic.Ne-am dus până la baie sa ne luam ceva si am dat din greșală cu metal peste metalul suportului de hârtie si sunetul a fost leit.Ne-am uitat una la alta si s-a miscat iar cheia in usa moment în care am fugit in dormitor închizând usa după noi.Usa fiind de termopan după ce am inchis-o s-a auzit un bufnit in ea ca si cum cineva ar fi vrut sa intre după noi. Abia am adormit atunci.Si multe altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.