| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa primiti un ajutor neasteptat (material sau nu) din partea unor persoane pe care nu le considerati tocmai cei mai buni prieteni? Ce anume ati primit? Cum v-ati simtit?

4 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Nu, nu mi s-a intamplat. Daca as fi avut nevoie, mereu s-a gasit tot un prieten foarte bun sa-mi fie alaturi la greu.

| SweetPrinces a răspuns:

Nu, nu mi s-a intamplat niciodata, dar mi s-a intamplat sa imi faca mult rau persoanele la care nici nu ma asteptam, si nu mai am incredere in nimeni

| kayus a răspuns:

Nu am primit, de simtit ma simt ca la inceput laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar astazi. A avut loc un scandal in scoala, la noi in clasa. Un parinte suparat de faptul ca fata sa si-o luase rau de tot(mai precis, o bunica) vine repede pe hol si intreaba cine e Adela din a 8-A, eu neauzind partea cu Adela, am zis ca eu sunt(vream sa zic a 8-A) imediat a sarit babuta cu palma la mine, si in mod surprinzator o colega cu care am avut cele mai mari certuri si nu eram in cele mai bune relatii o ia de mana si-i spune sa se calmeze, ca eu nu sunt implicata. Degaba m-am straduit sa zic ca nu sunt Adela dar n-am inteles intrebarea, ca femeia era pusa pe cearta. Noroc cu acea colega...
M-am simtit cam ciudat, dar stiind ce fel de persoana este am crezut ca nu-i cazul sa fiu ipocrita si sa ma dau pe langa ea doar pentru ca mi-a luat aparare si m-a scapat. Un simplu multumesc a fost de ajuns.