| Emeraude a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa va indragostiti (in adevaratul sens al cuvantului) de... un/o tip/a mai...moale, ca sa nu zic altfel? Sau cel putin sa va starneasca un sentiment de atractie sentimentala? big grin Eu de exemplu am avut in liceu un baiat foarte-foarte-foarte cuminte.Si tocmai din cauza asta era luat peste picior, se faceau glume pe seama lui (la care el bineinteles...radea), i se puneau piedici inclusiv de catre cei mai mici cu vreo 7-8 ani decat noi, ma rog, cred ca stiti cam la ce fel de persoane ma refer...foarte nătâng. Dar desi toti radeau de el si era batjocorit, mie imi era foarte drag.Nu stiu de ce. Poate din cauza comportamentului sau, poate si din cauza ignorantei cu care trata orice jignire... Acum, intrebarea finala... Voi ce credeti despre genul ăsta de persoane? Au ei oare vreo sansa in a se integra in societate? Isi vor putea ei oare forma vreodata o familie? (asta suna cam tâmpit...big grin ) Parerea mea este ca da, toti avem un destin al nostru pe care mai devreme sau mai tarziu il gasim si-n plus, caracterele se mai schimba.

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

De ce nu m-as indragosti? Daca culoarea sufletului si a caracterului imi va cuceri inima, atunci n-o sa am retineri. Timiditatea se regleaza in timp si-o sa fiu langa ea sa vindecam impreuna acest defect. Voi incerca sa-i imprim puterea necesara pentru a trece si peste acest hop si cu siguranta ca voi reusi.hee hee
Oricine se poate integra in societate, chiar daca o fac tardiv. Trebuie doar sa oglindesti si sa vezi unde e greseala si sa te orientezi cum sa iesi din stare. Dragostea e un sentiment puternic si poate invinge tot.

3 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Acestea sunt persoane foarte bune.happy
De ce sa fie "smecher" sa nu se ia nimeni de el, sa fie spaima tuturor? E mai bine sa fi cuminte, respectuos.
Sunt putini baietii ca el, si trebuie apreciati.big grin
Normal ca au sanse sa se integreze in societate.Ba mai mult, ei se integreaza mai usor decat "smecherii"...aia sunt acceptati de frica si barfiti pe la spatewinking.
Si o familie...normallaughing.big grin

| nathalie a răspuns:

Nu mi s-a intamplat niciodata sa ma indragostesc de o astfel de persoanahappydar fiecare om este special, trebuie doar sa il cunostihappy
si ai dreptatehappycaracterele se schimba:-D

| Natassha a răspuns:

Asta zici ca se intampla in liceu, nu?
ei bine, dupa facultate se schimba multe...