| Calinizvoru a întrebat:

Oare noi toti suntem oameni de stiinta? Observ cum omul e foarte curios sa cunoasca lucruri,cum ar fi sa cunoasca cum e sa mearga cu masina,e curios sa mearga in anumite tari,sa manance mancaruri noi,sa cunoasca noi persoane,oare noi toti avem stiinta in creier? Va spun ceva,oare stiinta n-a fost creata ca sa ne faca sa ii gasim un scop vietii,ca totusi viata nu are un scop trebuie sa ii gasim un scop,observati cum oamenii isi fac case,isi iau masini, isi construiesc o viata dar niciodata nu traiesc viata? Pai fara alergarea asta dupa un viitor mai bun si alergarea dupa scop n-ar fi viata o nebunie? Dar oare vom reusi sa-i gasim vreodata vietii un scop?

Răspuns Câştigător
| AlexVlc a răspuns:

Poate am greşit scriind că sunt un filozof, dar asta e când ai autocorector. Şi dacă vrei să fiu la subiect: nu stiu dacă există un scop comun, dar în orice caz eu cred în scopuri comune. Am scris mesajul ăsta din nou pentru că l-am mai scris odată şi nu s-a postat.

3 răspunsuri:
| AlexVlc a răspuns:

Eu sunt chiar un filozof, dar consider că toți avem un scop pe care ar trebui să îl găsim în viață. Nu cred că ştiința a fost inventată chiar pentru asta, dar e o teorie interesantă. Sper că răspunsul meu e bun. Nu am trăit prea mult până acum, sunt încă elev.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexVlc a răspuns (pentru Calinizvoru):

Eu acum chiar vorbeam de scopul vieții în general. Şi acum am văzut: am scris că sunt un filozof, când de fapt am vrut să scriu că nu sunt. Scuze pentru asta, dar hai să ne întoarcem la subiect: eu cred că scopul vieții în general nu există, dacă vrei să fiu la subiect. Eu cred doar în scopuri proprii : ale mele sau ale tale. Şi nu mă lua cu "omule".

| AlexVlc a răspuns (pentru Calinizvoru):

Poate am greşit scriind că sunt un filozof, dar asta e când ai autocorector. Şi dacă vrei să fiu la subiect: nu stiu dacă există un scop comun, dar în orice caz eu cred în scopuri comune. Am scris mesajul ăsta din nou pentru că l-am mai scris odată şi nu s-a postat.