| bluebutterfly2013 a întrebat:

Vi se pare corect ca administratorul acestui site sa treaca cu vederea raspunsuri si intrebari injurioase, simpliste si fara legatura cu subiectul? Mai mult pe unii dintre aceia ii desemneaza "campionii zilei".

56 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Se pare că la tine ai făcut apropoul. Doar tu înjuri și vorbești urât pe acest site. Ciudă ție, domnule judecător!laughing

| Azµre a răspuns:

Felicitări pentru întrebare... nu ai cu cine ca să discuți să știi. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns:

Poți vorbi în privat puțin?

| zurick a răspuns:

Bineinteles ca nu mi se pare corect, dar sa stii ca in unele cazuri TPU iti da mesaj daca de exemplu scrii prea putin sau chestii de astea.

Răspuns utilizator avertizat
| zurick a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Nu-i corect dar ce sa faci?

| zurick a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Daca-l spunem crezi ca ceva se schimba?

Răspuns utilizator avertizat
| WhatheWow a răspuns:

Raspunsurile si intrebarile injurioase trebuie raportate si abia atunci sunt analizate si sterse. Sa nu care cumva sa crezi ca administratorii stau si urmaresc fiecare intrebare si raspuns postat! Nici nu ar putea sa faca acest lucru. Problema in cazul campionilor zilei e una de care multa luma e nemultumita insa nu te gandi ca aceasta problema nu a ajuns in atentia adminilor si sunt sigur ca vor gasi o solutie si la aceasta nemultumire. Problemele nu poti sa le rezolvi peste noapte si nici nu poti sa le prevezi atunci cand te gandesti sa adaugi ceva nou. Multi dintre utilizatorii acestui site se folosesc de tot felul de tertipuri pentru a jongla regulile esentiale si doar un raport facut la timp poate rezova o problema.
Eu zic sa nu te jenezi sa faci un raport atunci cand vezi ca cineva incalca reguli de bun simt si in special regulamentul iar in acest fel unele probleme se rezolva dand o mai buna calitate acestui spatiu virtual.
Uita-te si tu la cei care ti-au raspuns, la ignoranta lor; crezi ca ignoranta rezolva problemele?

Răspuns utilizator avertizat
| WhatheWow a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Eu cred ca nu e usor sa faci schimbari ( daca te referi la campionii zilei ). Si eu sunt nemultumit de multe dar majoritatea tin de un anumit comportament al utilizatorilor. Nu cred ca din punct de vedere al acestui "concurs", un raspuns scurt si anemic ar putea fi desconsiderat, atata timp cat e la subiect si nu incalca regulamentul. Tu nu vezi ca majoritatea campionilor nu-i intereseaza tricoul disputat ci mai mult eticheta atasata avatarului. Se gandesc la faptul ca par mai inteligenti cand intra intr-o polemica daca-i scrie sub avatar "Campionul Zilei" laughing Prostia sare in ochi indiferent de hainele pe care le porti dar ma rog, prostul e preocupat de altceva.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De exemplu ÎngerulNevăzut sau ceva de genul. Uită-te puțin la ce răspunsuri dă, zici că e beată.

Nu-s invidioasă pe campionii zilei. Până la urmă nu e chiar atât de rău, nu ei sunt problema.

În general se face selecție umană, iar unele întrebări și răspunsuri nu mai sunt văzute, se ascund bine și asta este. Nasol e că sunt mutate și șterse cele ce nu merită.

Răspuns utilizator avertizat
| hummmer a răspuns:

Nu e corect dar asta e situatia.Fa-te ca nu vezi si nu pune la inima.

Răspuns utilizator avertizat
| hummmer a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Daca atragi atentia cuiva ca a gresit, te face cu de toate.
Iti spun si tie ce am mai spus cuiva, Trebuie sa tii minte un lucru: aici suntem pe un site public deschis tuturor[destepti sau nu, corecti gramatical sau nu]si nu la un curs de limba romana. Nu poti cere ca doar cei ''destepti''sa posteze.
Distreaza-te pe seama lor, lasa-i sa se balaceasca in ''cultura''lor, nu te complica.

| FeliciaCorinaA a răspuns:

Ca sa fiu sincera, mie mi se pare ca exagerezi. Nu uita ca acesta este o pagina relativ mare adica este vizitata de destule persoane. Din cate am vazut, sunt destul de drastici in privinta disciplinei pe site si pentru asta ii admir, cred...
In ceea ce priveste acest concurs, eu il consider stupid. Cred ca cu fiecare raspuns dat, ei obtin nu stiu ce chestii asa ca isi doresc cat mai multe raspunsuri. Cum aici cei care au cont sunt, in mare parte, adolescenti, iti poti inchipui ca nu vor sti sa dea un raspuns corect la fiecare intrebare asa ca se rezuma sa dea doar un raspuns. Se distreaza, asa cum ar trebui.
Tu te complici si mai arati si putina frustrare si nu e chiar atat de frumos.
O intrebare de sfarsit: In lumea reala, nu cea virtuala, in fata cator nedreptati ai protestat cu aceeasi indarjire?

Răspuns utilizator avertizat
| FeliciaCorinaA a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Te-am suparat? Scuze... Tot nu mi-ai raspuns la intrebare. Raspunsurile mele nu te privesc pe tine si intrebarea de mai sus, cea pe care ai luat-o de pe profilul meu ( apropo, chiar atat de mult te-am enervat incat nu te-ai putut stapani sa imi citesti intrebarile si raspunsurile? N-am vrut...), aceea se referea la cu totul si cu totul altceva. Ideea mea era urmatoarea: tu trebuie sa intelegi faptul ca oriunde exista si lucruri care nu ne plac dar atat timp cand nu ne afecteaza si atat timp cat nu sunt daunatoare nu ar trebui sa o facem pe revolutionarii.

Răspuns utilizator avertizat
| FeliciaCorinaA a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Asta este problema atunci cand sunt nu se cunosc cei care se vorbesc. Despre puterea cuvantului, mmm, eu ma rezum doar sa imi spun parerea fara sa o impun nimanui. Dar tu cum vezi TPU-ul?

Răspuns utilizator avertizat
| FeliciaCorinaA a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Tot nu mi-ai raspuns la intrebare... Sa ai o seara placuta!

| WhatheWow a răspuns (pentru FeliciaCorinaA):

Nu mă pot abține să nu intervin. Unde vezi tu revoluție aici? Bănuiesc că nu știi ce implicații are acest cuvânt dar ce trebuie să mai știi este că tot ce se întâmplă pe site îi implică pe toți utilizatorii. Tu nu poți să te delimitezi de reguli și persoane care activează site-ul. Astăzi poate nu te afectează pe tine dar mâine...
Eu sincer, nu dau doi bani pe "inteligența" multor "campioni ai zilei " că le lipsește cu desăvârșire.

Răspuns utilizator avertizat
| FeliciaCorinaA a răspuns (pentru WhatheWow):

Dar nici eu. Chiar ma bucur ca ai intervenit... Asta se si face pe aici. Ideea mea este ca in aceasta intrebare pe care a pus-o Blue toti au sarit cu expresii gen "Mmm, nu ai ce sa ii faci. Trecem peste". Inevitabil, cea care a pus intrebarea s-a enervat; daca e pe buna dreptate sau nu nu ma intereseaza. Mie mi s-a parut ca protesteaza prin aceasta intrebare tuturor neregulilor care sunt pe site. Ok, in momentul in care ai de gand sa faci o afirmatie iti pui urmatoare intrebare: Daca site-ul asta este unul de socializare, atunci de ce sa condamn eu intrebarile care sunt trecute ca si replici si pe cei care castiga nu stiu ce concurs cand, daca tot am chef sa protestez, nu o fac impotriva celor care pun intrebari ce ar trebui imediat raportate? Pentru fiecare lucru exista un timp. Poate concursul asta va disparea exact cum a aparut insa cei care cersesc solutii la teme sau pun intrebari doar ca sa enerveze lumea exista deja de prea mult timp. Daca tot ne interesam de un lucru, de ce sa nu o facem pana la capat?

Răspuns utilizator avertizat
| FeliciaCorinaA a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

In viata reala, cea in afara TPU-ului si tuturor spatiilor sociale virtuale, individualizezi nedreptatile si combati cu ele? Nu stiu, poate, cand esti la scoala, vezi ca unul din colegii tai e tratat cu putin respect; ii iei apararea? Esti singura care vede ca un profesor pur si simplu are o problema personala cu clasa voastra si se poarta intr-un mod lipsit de corectitudine cu voi; vorbesti deschis cu cineva care te-ar putea ajuta stiind ca lupti impotriva persoanelor care, poate, doar poate, au mai multa putere decat tine.
Poate exemplele nu sunt cele mai bune dar sunt singurele care mi-au venit in minte. Fi sincera!

| WhatheWow a răspuns (pentru FeliciaCorinaA):

Dacă ai citit intervențiile mele anterioare ai să vezi că același lucru l-am spus și eu dar nu poți să acuzi că cea care a pus întrebarea face revoluție!

| FeliciaCorinaA a răspuns (pentru WhatheWow):

Nu le-am citit... Nu acuz pe nimeni de nimic! Loool, nu i-am spus ca face revolutie, am spus ca are spirit revolutionar. Si nu am acuzat-o ca vrea sa schimbe partile pe care ea le considera gresite ci am spus doar ca poate exista parti mai importante care ar trebui schimbate. Am dreptul sa imi spun opinia si am facut-o asa cum ai facut-o si tu si altii...

| WhatheWow a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Hai să-ți povestesc ceva, legat de site : laughing
Mă deranjează mult acele persoane lipsite de originalitate și care copiază pe cineva cu un obicei prost doar pentru că a ajuns în top. Am hotărât să trec la ignore pe toți aceia ce dau răspunsuri anemice dar încep cu "Bună" și termină cu "Pa, pa " ( deja am descoperit 8 cu un asemenea obicei ).
Ieri, unul dintre aceștia îmi trimite cerere de prietenie ( nici nu știu cum a putut de moment ce-l aveam la ignore ). Am fost curios să văd dacă are ceva de spus în special că-l trecusem la ignore fără o dispută prealabilă. L-am scos de la ignore, l-am adăugat în lista de prieteni și am așteptat să-mi trimită un mesaj. Nu a făcut-o și atunci i-am trimis eu unul întrebând-o care e motivul pentru care vrea să fim prieteni. Ghici ce? Nu mi-a răspuns iar eu ghici ce? laughing Am scos-o de la prieteni și am băgat-o la ignore.
Chiar nu doresc să primesc nici un răspuns de la o asemenea persoana interesata doar de funde și un loc în top.

| WhatheWow a răspuns (pentru FeliciaCorinaA):

Atunci poate că și eu și ea te-am înțeles greșit. Eu îmi cer scuze! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| FeliciaCorinaA a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

I'm ok now!

Răspuns utilizator avertizat
| WhatheWow a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Nu știu dacă acest răspuns îmi era adresat și dacă da, te rog să-mi explici că nu înțeleg la ce te-ai referit!

Răspuns utilizator avertizat
| WhatheWow a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Eu m-am referit la acest răspuns când am spus că nu cred că mie îmi era destinat :
"bluebutterfly2013 explică (pentru WhatheWow):
Cine a spus asta? Nu interpreta eronat. Eu ma refeream la cuvintele tale cu privire la revolutie. Am citit interventiile tale cum le citesc pe ale tuturor celor ce raspund la intrebarea postata de mine."
Ce am interpretat eu eronat?

Răspuns utilizator avertizat
| WhatheWow a răspuns (pentru bluebutterfly2013):

Îmi pare rău că nu știi să citești dar eu tocmai pentru asta am intervenit în postarea Catalinei, să o întreb de ce te-a făcut revoluționar că ai pus o asemenea întrebare!
Te rog să-mi postezi răspunsul în care eu te-am făcut revoluționar!

| mara10dk a răspuns:

Nu prea...dar imi place faza cu campioni