| anonim_4396 a întrebat:

Vine sau nu sfarșitul lumii? Voi ce ziceti?

52 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Odata si odata tot va veni, pana atunci asteptam primavara.

| Mayhem666 a răspuns:

Da, am auzit ca o sa fie prin vara anul asta. Anul trecut nu mai stiu pe ce data a fost. Nici acum 2 ani nu am reusit sa il vad, poate anul asta o sa reusesc, daca nu, o sa il vad anul viitor laughing

| MeForeverAlone a răspuns (pentru Mayhem666):

Cel mai fain răspuns posibil laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Multumescwinking

| MeForeverAlone a răspuns (pentru Mayhem666):

Pff, nu-ți mai pune poze cu băieți din anime-uri, o să am impresia că așa arăți

| Mayhem666 a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Pai intr-un fel cam asa arat cand am parul nearanjat, doar ca parul nu il am asa de inchis la culoare si il am un pic mai lung. Am incercat sa caut o poza ca sa semene cat mai mult cu mine happy

| MeForeverAlone a răspuns (pentru Mayhem666):

Meh, nu aș crede. Băieții și fetele din viața reală nu arată ca cei din anime-uri.

| Mayhem666 a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Nu-mi pasa daca ma rezi sau nu, crezi ce vrei, eu doar ti-am spus adevarul.
Tin sa te contrazic, anime-urile sunt facute sa semene cu persoanele reale, uite aici dovezi :

http://i.imgur.com/oZQ0Dpc.jpg

https://0.soompi.io/......h-note.jpg

http://i.kinja-img.com/......fqd5y1.jpg

http://pm1.narvii.com/5730/8a9066fde93f16cd9043515f1a0f352f5b251b6d_hq.jpg

http://i2.asntown.net/......ife-10.jpg

http://weknowmemes.com/wp-content/uploads/2014/01/anime-vs-real-life-19.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/......2c19b9.jpg

Eu zic, ca astea sunt destule dovezi, ca persoanele din viata reala pot semana cu cele din anime-uri.

| MeForeverAlone a răspuns (pentru Mayhem666):

Ok, I believe you; D

| Mayhem666 a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Ma bucur ca m-am facut clarwinking

| MeForeverAlone a răspuns (pentru Mayhem666):

Dap

| Axely a răspuns (pentru Mayhem666):

Eu stiu cum arati xDD
Mă simt mândră xD

| Mayhem666 a răspuns (pentru Axely):

Nu mai stiu cum ai aflat, poti sa imi improspatezi memoria te rog?

| Axely a răspuns (pentru Mayhem666):

Prin Youtube xD

| Mayhem666 a răspuns (pentru Axely):

Daca mai incerci acum, sa stii ca nu mai reusesti laughing
Incearca si o sa vezi laughing

| Axely a răspuns (pentru Mayhem666):

Ăm, da inca imi apare profilul tăuu, dar nu vad poze xD cu tine, oricum iti stiu fața xD

| Mayhem666 a răspuns (pentru Axely):

Exista un motiv pentru care nu mai imi vezi pozele. Motivul este ca le-am sters pe toate big grin

| Axely a răspuns (pentru Mayhem666):

Eh,eh asta este viata xD
Oricum de la mine din creier nu esti sters xDD

| Mayhem666 a răspuns (pentru Axely):

O sa uiti in cele din urma. Nu-mi fac griji. Trebuia sa imi descarci pozele cand ai avut ocazia. Ti-ai pierdut sansa. laughing

| Axely a răspuns (pentru Mayhem666):

La faza ca o sa le uit nu-i adevarata măi, si aici cam ai dreptate, de ce n-am facut asta :< xD

| Mayhem666 a răspuns (pentru Axely):

Stai calma, ca peste 5 ani, nu mai stii cum arat. M-ai vazut doar o data sau de cateva ori (depinde daca m-ai stalkarit sau nu), nu e ca si cum m-ai fi vazut zilnic (cum spuneam, depinde daca m-ai stalkarit sau nu), deci in cele din urma o sa uiti, asta daca nu cumva imi aflii Instagram-ul, acolo am poze cu mine. S**t, nu trebuia sa spun asta. Eh, in fine, nu e ca si cum ai avea cum sa-l aflii. Pot sa mi-l sterg oricand vreau, pozele de pe Insta si Facebook, le am oricum salvate in laptop.

| Axely a răspuns (pentru Mayhem666):

Eh,eh, doar n-o sa te gasesc in real si te omor, no, no xD

| Mayhem666 a răspuns (pentru Axely):

Hai ca am facut destul chat aici, si cred ca o sa ne luam cateva injuraturi pentru asta, mai bine incetam, si ne mai intalnim la alte intrebari unde putem sa facem chat laughing

| Axely a răspuns (pentru Mayhem666):

XD

| gemeni6226 a răspuns:

Vom trai si vom vedea.Dar nu cred.

| untu a răspuns:

Nimeni nu stie cand va fi sfarsitul lumii,dar suntem pe aproape pentru ca lumea incepe sa inrautateasca cu nedreptati,lacomie, furturi, disparitia credintei in Dumnezeu, etc... Dar mai sunt pe lumea asta oamenii buni la suflet, de asta bunul Dumnezeu mai rabda!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nimeni nu poate stii acest lucru, nici un om nu poate sa iti spuna asta cu exactitate"azi sau maine vine sfarsitul".
S-a zis de ani de zile ca o sa vina ca lumea se va sfarsii dar nu s-a intamplat, inca suntem vii si pamantul e acelasi aproape neschimbat.
Nu putem sa credem tot ce se aude sau se zice la TV ca acele informatii prezentate nu sunt mereu adevarate.

| VelaJohnny a răspuns:

Crezi ca nu? Daca nu prin interventie divina, omul sigur se va auto-distruge.

| Mieeez666 a răspuns:

Sfarsitul lumii vine in fiecare an.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Argumentele biblce implinite, prin evenimentele ce se petrec la nivel mondial (CITESTE Matei 24: 3-14; 2Timotei3:1-5),arata foarte clar ca sfarsitul acestui sistem bate la usi, este extrem de aproape, dar, tu, ce crezi ca va insemna sfarsitul?

| RorySan a răspuns:

Daa laughing
cel mai probabil in fiecare an laughing

| Fumiko a răspuns:

Pai in fiecare zi e sfarsitul lumi pentru cineva, si a ta va fi intr-o zi happy

| kavasaki99 a răspuns:

Da in 32

| mezeicristina33 a răspuns:

De ce te gandesti de la asa ceva cand lumea abia a inceput cand evoluam mereu de ce? daca tu vrei sa mori e fix treaba ta eu una nu mi doresc sa vina pest milioane de ani adica cand vrea Dumnezeu degeaba zic astia de la tv ca vine stiu ei ce gandeste Dumnezeu?

| GrungyCacti a răspuns:

Ar cam fi momentul...

| georgianasiiulia a răspuns:

Nu vine. Sfarsitul lumi este de cand este lumea. Fiecare om are sfarsitul lumi cand moare.

| Axely a răspuns:

Pentru mine deja este xD

| ALOALO123 a răspuns:

Da,pe dracu

| PavelLarisaIonela a răspuns:

Nu vine sfârșitul lumii. Din 2016 se tot anunța ca vine dar nu e adevărat.

| Ramo02 a răspuns:

O sa vina dar nu o sa stim noi când.

| Marianaaa69 a răspuns:

Nu vinevine cel puțin nu anul acesta laughing

| MartinAlabert a răspuns:

Totul are un sfarsit.

| PeekABoo a răspuns:

Eu nu stiu ce intelegi tu prin sfarsitul lumii.
Ca eveniment biblic? Nu stiu.
Ca sfarsit al omenirii? Evident ca o sa se intample, poate chiar mai devreme decat am crede. De ce? Simplu, incepem sa epuizam resurse-aici vorbesc de resurse de apa potabila, de petrol-care in cateva zeci de ani vor fi istorie, ceea ce e ingrijorator, deoarece petrolul e folosit in multe industrii, etc. Incalzirea globala-da, e reala, nu e minciuna-se intampla si ne afecteaza pe toti.
Plus ca populatia creste foarte mult. Nu vreau sa par vreo fanatica adepta a teoriilor conspiratiei, dar bolile din ziua de azi sunt probabil create de mana omului cu intentia de a diminua populatia.
Ah, si poluarea.
Sunt o multime de factori.
Planeta moare incetisor.

| mnfjgjfgtmfgktrgfo a răspuns:

Nuu ce prostie

| CrissuCriss1234 a răspuns:

Da,sfârșitul lumii a venit și in 2012...

| ardnaxela123strawberry a răspuns:

Sfarsitul va veni cand in lume o sa fie un haos colosal, pentru ca intr-un fel noi suntem cei care aduc sfarsitul.

| Camelia93 a răspuns:

Buna intrebare! Si pe mine ma preocupa foarte mult acest subiect.
Din punctul meu de vedere si din ce am mai studiat... nu stiu cat o sa ne mai suporte mama natura. Ne inmultim intr-un hal exagerat.In viitorii 20 de ani se proconizeaza ca vom fi 9.000.000.000 de oameni dar din tari slab dezvoltate cum ar fi India.Deja suntem multi acum. Coporatiile exploateaza prea multe resurse doar pentru profit. Animale maltratate zilnic, cultura plantelor cu chimicale, eliminatea din piata a micilor producatori s-a. Daca nu vom face o schimbare cat de curand, nu vad viitorul bine. Iti recomand sa te uiti peste un documentar interesant.
https://www.youtube.com/watch?v=ld4QGQL4PAA
Numai bine!

| Under05 a răspuns:

Ma, s-o auzit ca iar murim prin februarie... viata asta ii cruda, de parca nu ne-o ajuns ca am fost invadati de extraterestrii in 2012.

| Carmen27794 a răspuns:

Da, dar nu se stie cand
Totul are un inceput si un sfarsit

| Mafteirazvan12 a răspuns:

Nu! Nu va veni sfarsitul lumii!

| Mafteirazvan12 a răspuns:

Se spune, dar nu trebuie sa-ti faci griji. Nu va veni!