| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca vine sfarsitul lumii in 12.12. 1012? Eu una nu cred! Voi ce ziceti?

8 răspunsuri:
| katy a răspuns:

E o prostie asta cu sfarsitul lumii,multi au interpretat-o in mii de feluri si au scos o groaza de tampenii,ce e adevarat este faptul ca in lume, in atmosfera, vor avea loc niste schimbari dupa cum ai vazut vara devine din ce in ce mai calduroasa, nu mai este apa sa aiba oamenii recolte, iarna e groaznica strica locuintele oamenilor.eu sincer m-am documentat oarecum in privinta acestui subiect si am vazut ce inseamna de fapt sfarsitul lumii totul a pornit de la sfarsitul calendarului Mayas care unii au interpretat asta a fi ori sfarsitul lumii ori inceputul unei noi ere. Nostradamus a prezis un al treilea Razboi Mondial si dupa cum poate ai auzit la stiri incepe sa se puna problema de acest razboi cum ca e pe cale sa apara, in Biblie spune ca vom ajunge sa avem saci de bani pe marginea strazilor si sa nu avem ce face cu ei aici se refera la masinile care vor sta parcate pentru ca lumea nu isi va mai permite sa le foloseasca pentru ca nu vor mai fi bani si chiar s-ar putea ajunge si la foamete sunt foarte multe aspecte pe care daca le pui cap la cap toate duc la un singur lucru si anume la inceputul unei noi ere despre asta este vorba

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Nu este adevarat. Nu crede toate tampeniile pe care le auzi la TV. Doar Dumnezeu horataste cand va fi sf lumi, si numai el stie, nu noi.
Pa-pa. :*

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu stie nimeni nimic, numai Dumnezeu, poate va fi poate nu.
Vegheaţi, dar, căci nu ştiţi ziua, nici ceasul în care va veni Fiul omului.
Matei 25:13

| Brâncuşi a răspuns:

S-a mai spus şi în 2008 şi în toţi anii, nu cred în aşa ceva, şi dacă s-ar sfârşii murim toţi nu ar mai exista viaţă pe pământ nu se mai pot bucura nimeni pe acest glob...

| Xtadelo a răspuns:

Fals laughing

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Ca sa nu mai lungesc, iti zic pe scurt...nu!

| acvilasurprinzatoare112 a răspuns:

Nu cerd! Dar probabil se crede deoarece nu exista 13.13. 1013

| Iru08 a răspuns:

Salut. Multa vreme chiar am crezut si eu, dar intr-un final mi-am dat seama ca sunt baliverne. Nu te-ai prins? Nu mai aveau emisiunile audienta! Nu are logica. hop - top. apocalipsa pe 21.12. 2012*. Si de unde stiu ei asta?! Dumnezeu stie cel mai sigur oricumhappy. Salut!:*