| stuffhappens a întrebat:

Vlad Tepes si Dracula(din brem stocker) sunt una si aceeasi persoana?

2 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Numele real al lui Vlad Tepes este Vlad Dracu happy, dar nu sunt aceeasi persoana pentru ca Dracula este un personaj imaginar, porecla lui Vlad pentru ca ii intepa pe toti ( cei lenesi, furaciosi, mincinosi etc ).

| thealchemist a răspuns:

Nu, Dracula este un personaj imaginar. daca a fost bazat in parte pe Draculea al nostru nu inseamna nimic mai mult decit atat, este doar un personaj literar.