| NoNameJunior a întrebat:

Voi ati avut intamplari paranormale? Daca ati avut, spuneti-le! Fundita.

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Viata insasi este o intamplare paranormala.
Dar la ce te referi tu, eu sincer da am avut. Nu stiu daca este sau nu asa, dar am foarte des asa-zisele deja-vu-uri. Aproape zilnic mi se intampla strania senzatie ca am mai facut ceva anume. De curand am citit pe internet ca sun oarecum intamplari care nu numai ca e posibil sa se fi intamplat in viata mea actuala, ci si probabil in cea anterioara, ceea ce m-a cam speriat...ca si cum m-ar bantui fantoma mea dintr-o alta viata.

Strania senzatie ca am mai facut acel lucru, de cativa ani apare doarte recent, la 2-3 zile, ceea ce m-a determinat sa ma obisnuiesc. La inceput nu stiam cum sa le interpretez si ma panicam, stand toata ziua sa ma gandesc cand am mai facut respectivul lucru si nici nu apucam bine sa ma gandesc si aveam alt deja-vu. Dar apoi m-am obisnuit cu ele.

Daca te referi acum stric la fantome sau expediente bizare de genul asta am avut acum 5-6 ani...fiind un copil de 8 ani eram singura acasa. Parintii mei plecase la tara, iar eu eram bolnava ca sa pot merge. Era prima oara cand ma lasase singura. Stateam linistita in pat, iar dupa ceva timp pe langa mine trece o dunga gri. La inceput ma gandeam la" fantome" si m-am speriat, nu reuseam sa concep ce ar putea fi pentru ca a trecut prea repede, putea fii lumina sau chiar imaginatia mea. M-am linistit si am cautat alte explicatii. Peste 2 minute trece din nou. Atunci ma cam sperii. Pe masa era o poza cu mine si familia, ca sa ma linistesc am privit-o si, insistent continuam sa ma uit la singura persoana care ma intelegea si ma iubea(asta simteam) adica bunica. Ma uitam fara a imi putea lua ochii de pe ea, nu stiu daca din intentie, din frica sau fara motiv, dar nu imi puteam lua ochii. Trec 3 ore, ai mei vin acasa. Bunica mea murise. Cea mai naspa senzatie pe care am avut-o vreodata, nu am iesit din bratele mamei, ma gandeam doar la bunica. Peste cateva zile abia ma gandeam la fenomen.nu stiu cum dar anticipasem.

Cam asta am avut de spushappy App: si eu am o mare pasiune pentru fenomene paranormalehappy

4 răspunsuri:
| NoNameJunior explică:

NORTON,eu nu am avut intamplari paranormale. Si am pus aceasta intrebare asa, din curiozitate.

| NoNameJunior explică:

Eu nu am avut intamplari paranormale si am pus intrebarea asa, din curiozitate.

| Laya a răspuns:

Da, mie mi se intampla des. De ex. uneori cand sunt singura acasa stiu ca mai e cineva cu mine si simt daca acea fantoma e buna sau nu.
Cand vin in Romania, nu pot dormii singura in camera mea pentru ca simt mereu prezente stranii. Pentru unii pare ciudat, pentru mine a devenit obisnuinta. Uneori vad umbre, dar nu ma mai sperie.
In legatura cu deja-vu-urile, am si eu 1-2 pe saptamana. Si mai e ceva, daca visez ceva noaptea, o parte din vis devine realitate ziua (nu tot timpul, dar de cele mai multe ori), asa stiu uneori din-nainte ce-o sa-mi pice la examen si ce nota o sa iau!big grin

| ShowTim3 a răspuns:

Nu pot sa zic intamplari paranormale, dar am avut un noroc izbitor de mare, sau in momentul ala s-a uitat Dumnezeu la mine... am avut cateva intamplari care m-au convins ca exista. Eu cred in fantome big grin dar nuprea am chef sa vad una. Dc pui intrebarea asta? ai avut tu?