| alexandradlr a întrebat:

Voi ați interzice trotinetele electrice?
Sau le-ați lasa asa cum sunt?
Sau ați face mai multe piste de biciclete și trotinete?

Răspuns Câştigător
| Larianiel a răspuns:

Aș impune o anumită vârstă. De exemplu, copiii sunt total iresponsabili. Sau probabil că nu îi învață nimeni anumite reguli. Cert este că nu oricine ar trebui să le folosească, fie că există piste sau nu. Și da, aș face și mai multe piste destinate acestora.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu le-as interzice, dar as cere permis pentru ele, ca orice alt vehicul cu motor din trafic

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Le-as interzice pe strazi si trotuare. Pe piste sunt ok.
De fapt, cred ca legea deja le interzice pe strazi si trotuare, doar ca pulitaii nostri nu dau decat amenzi cu radarul. La parcari, biciclisti, trotinetisti, pietoni, carutasi, santiere nesemnalizate si indicatoare lipsa/deteriorate, nu stiu sa dea amenzi.
Deci, as incerca sa fac piste pe strazile importante, si as da un sut in cr politistilor, sa faca ordine, aplicand legile existente de mult.

| Hammurabi a răspuns:

De ce să interzicem trotinetele electrice?
Apoi ce mai interzicem? Băuturile alcoolice și pilulele anticoncepționale? laughing

| Nirvanaaa a răspuns:

Mai multe piste ar fi recomandabil pentru siguranța celor care le utilizează, dar și a celor din jur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aș face mai multe piste pentru "trotinetiști" și bicicliști. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi sună indiferent