| Florentina9210 a întrebat:

Voi ce asteptari aveti de la persoana iubita?

Eu imi doresc o persoana cu o privire sincera, sa detina curajul sa infrunte orice " furtuna" a vietii. Sa ma inteleaga fara ca eu sa ii spun ceva si sa imi poarte o iubire de care sa nu ii pot da de cap toata viata dar sa stiu ca el va fi langa mine, mereu.

Răspuns Câştigător
| xDIABOLIQUE a răspuns:

Să fie sinceră şi loială, să ma iubească aşa cum sunt şi să fie alături de mine mereu, să mă ajute atunci cand am nevoie, să fie acolo.

42 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Tre sa alegi o persoana care sa te mai supere usor din cand in cand, altfel intervine monotonia, eu aleg de fiecare data sa fiu raul necesar din viata acelei femei cam cat timp se poate devil monotonia ma deprima. Tre sa fie ceva nou, mai mereu gasesc eu ceva lucruri laughing sa 'desfund' monotonia.

| RAY a răspuns:

Sa nu existe in primul rand

| Drimmero a răspuns:

Sa fie pe stilul meu, sa fie de-a mea!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Cum '' de-a mea''? Poti rectifica?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Era un ''pleonasm'' la ''stilul meu''. Ma refer sa fie cum imi doresc eu.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Am inteles mai, dar m-am referit sa comentezi cum ti-ai dori-o tu? Ce sa faca ce sa nu faca cum sa fie cum nu, la asta m-am referit. Asta in cazul in care nu e prea greu pentru tine. Si nu iti cer prea mult.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Tocmai ti-ai dat singura raspunsul in ultimele 2 propozitii. Nu am cuvinte sa descriu ''fata perfecta'' pentru mine, chiar mi-e foarte greu s-o descriu in cuvinte!

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Nu ti-am cerut sa scrii un roman ci doar esentialul. Cum am scris eu mai sus in intrebare. Hai ca ti-am dat si exemplu!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Sa fie o tipa interesanta, desteapta, simpatica, sincera...

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

No bine! O fost greu?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

As astepta sa vad ce asteptari are si ea de la mine. Si astfel se compenseaza 2 gandiri intr-o relatie si se formeaza adevarata iubire.

| T0T a răspuns:

Prea mare lista.

| OldSoul a răspuns:

Sa ma iubeasca in primul rand, restul vin de la sine.

| Florentina9210 explică (pentru OldSoul):

Ai pus punctul pe I.

| sublime89 a răspuns:

"Sa ma inteleaga fara ca eu sa-i spun ceva". Asta e cosmarul tuturor barbatilor, si vad ca si tu ai de gand sa-l pui in aplicare. laughing

| R0R0 a răspuns:

Nu mai am nicio asteptare. Sa fie el insusi e suficient.

| Dismally a răspuns:

Sa fie alaturi de mine mereu, indiferent de situatie.

| Dariusuu a răspuns:

Să aibă bun simţ, şi să nu fie geloasă. Urăsc persoanele geloase, care n-au nimic în cap. Iubirea nu-i pentru toate persoanele.

| Florentina9210 explică (pentru Dariusuu):

Sa stii ca si eu urasc persoanele geloase. Am dat si eu de un asemenea '' specimen'' care nu imi dadea voie nici pe strada sa ma uit... din fericire am scapat de el la timp. M-as fi atasat de el fara sa ii cunosc si partea ''intunecata''. Si nu aveam de ce sa ma leg la cap daca nu ma doare.

| RareşTPUro a răspuns:

La fel ca si tine imi doresc si eu! Si sa ma accepte asa cum sunt eu, cu bune si cu rele, cu defectele pe care le am.

| Florentina9210 explică (pentru RareşTPUro):

Altul care a inteles intrebarea. Cu voi nu a trebuit sa duc munca de lamurire. Un alt raspuns bun!

| grab a răspuns:

Sa stie sa isi pastreze feminitatea indiferent de situatie, sa nu devina o isterica posedata la orice greseala, sa nu ma ia de sus cand are impresia ca are doar ea dreptate, sa imi doresc sa vin acasa cat mai repede fara sa sun inainte happy, sa ma trezesc noaptea la 3-4AM cu catargul sus si sa mi se para ca nu am facut destul sex, sa tremure cand facem dragoste, sa ii ofer minim 2 orgsm odata... mai greu de gasit. am avut asa ceva si nu mai am. mi-e dor de...

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai persoana de langa mine mi-as dori sa fie:
-Intelegatoare.
-Sincera.
-Inteligenta cat de cat posibil.
-Amuzanta numai cand e cazul.
Cam atat anumite defecte de la ea pot sa accept atata timp cat si ea ma accepta asa cum sunt fiecare are imperfectiunile lui.

| Staind a răspuns:

Ce-ai enumerat tu, gasesti in 4 persoane diferite, daca stii cum zic.

| Florentina9210 explică (pentru Staind):

Pai da. Unul sa spele, altul sa faca mancare si ceilalti doi sa imi '' hraneasca'' pofta de calatorii. Daca stii cum zic.

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Am facut sa para usor ceea ce am zis, dar in realitate lucrurile nu par deloc simple.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Crezi ca la mine nu e la fel? Am dat doar '' rezumatul''. Din nefericire nu am intalnit pana acum persoana care sa detina macar o parte din ceea ce am zis. tastat!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Conditii si conditii, niciodata nu putem sa fim multumiti, dar niciodata.

| Florentina9210 explică (pentru Drimmero):

Pai daca asa era. Ce, voiai sa te mint? Nu am gasit. Probabil ca sunt eu mai selectiva de fel. Si oricum el voia sa imu faca rau mie. Mama la inceput a fost de acord ca sa ies cu el dar dupa jignirile adresate la adresa mea, a zis ca poate sa aiba si avion pe el nu il mai vrea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așteptări : Să fie ea însăși și nimic mai mult, cred că ar fi cea mai bună idee pentru a o înțelege și de a o face să se simtă în largul ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi doresc doar sa nu existe. laughing

| ubox7007 a răspuns:

Wow, ai niste asteptari vagi "sa detina curajul sa infrunte orice '' furtuna'' a vietii" gen: sa te tina ca pe o printesa neajutorata (sau mai urat spus ca pe o persoana cu handicap). Cred ca un bagat plin de bani super mascul iti doresti pentru ca numa acela poate face fata tuturor chestilor astea; sau la ce te referi? Pt ca este foarte vag.
In fine, eu imi doresc de la partenera mea:
1. Sa existe.
2. Sa ne potrivim la gandire.
3. Sa nu ma insele.

| Florentina9210 explică (pentru ubox7007):

Nu m-am referit sa ma tina ca o printesa. Cand am zis sa infrunte orice '' furtuna'' a vietii nu m-am referit la probleme medicale, doamne fereste ci m-am referit sa nu plece de la primul '' hop'' din casnicie. Ca in fiecare relatie nu poate fi totul roz mereu. Mai pot fi si lipsuri ca asta e viata.

| ubox7007 a răspuns (pentru Florentina9210):

Daca as fi cu tine tu mi-ai fi singura distractie de la tinewinking. In fine, acuma inteleg mai bine ceea ce vroiai sa spui.

| JustStitch a răspuns:

M-ai descris perfect Flori happy

| evelinna01 a răspuns:

Am primit ce voiam happy

| nnesuferitu a răspuns:

1. Să nu înșele
2. Să nu fie "figurantă" sau să se laude.
3. Să nu vrea să fie în centrul atenției
4. Să fac haz de necaz indiferent de situație
5. Să respecte doar pe cine o respectă, pentru că respectul este oglinda caracterului.
Mai pe scurt, să fie "eu" în variantă feminină happy