| Cynthia20 a întrebat:

Voi ce ați cumpara, o mașină cu cutie de viteze manuală sau una automată?
Care credeți că este mai potrivită pentru o începătoare?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca incepator, neaparat manuala, ca sa simti ce faci.
Apoi, automata pentru oras, manuala pentru drumuri lungi.
Daca nu iti iei manuala la inceput, mai tarziu e ca si cum ar incerca unu' sa invete sa mearga cu bicicleta la 60 de ani, cand deja e gras si il lasa articulatiile laughing
Trebuie sa exersezi la inceput pana iti iese, altfel uiti condusul cu ambreiaj, imediat dupa scoala. Si decat sa ai permis de forma, mai bine nu te complici deloc cu scoala.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru un începător manuala. Că sa poți învăța. Dacă nu vrei să conduci niciodată în viața asta manuala însă ....atunci direct automata.

| VoidEternal a răspuns:

Automată, dar dacă nu ai făcut școala pe automată grija mare la început.