| Zendayya a întrebat:

Voi ce ati face daca ati stii parola de facebook a unei persoane pe care nu o placeti sau pe care o urati? Va rog fara comentarii rautacioase pentru ca doar am intrebat happy

16 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Daca e vorba doar de o persoana antipatica, pe care nu o suport pentru felul ei de a fi, fara sa fi avut vreo treaba cu ea, personal, atunci probabil ca doar as intra, din curiozitate, daca nu as avea altceva mai bun de facut. Insa daca as avea un motiv serios sa o urasc (de exemplu, pentru ceva ce mi-a facut si as vrea sa ma razbun), atunci i-as face ceva contului (nu am idee ce, ca nu am Facebook, dar as gasi eu ceva).

| Zendayya explică (pentru thegatekeeper):

Pai vezi ce am explicat pentru Iulliaaaa si o sa vezi care este situatia... Pana acum i-am schimbat parola, am trecut-o de la "intr-o relartie" la "singura" si i-am schimbat poze de profil si de coperta cu poza cu vaci laughing. Altceva nu mai stiu...

| thegatekeeper a răspuns (pentru Zendayya):

In cazul asta, bine i-ai facut laughing! Ii mai poti pune un status stupid ca bonus.

| Zendayya explică (pentru thegatekeeper):

Imi poti da si niste exemple? Ca eu m-am gandit sa ii las mesaj celei mai bune prietene a ei sa o sune pe respectiva sa vorbeasca ceva cu ea si atunci cand o suna sa isi dea seama ca era altcineva pe contul ei de facebook(pentru ca respectiva nu prea intra pe facebook). Poate atunci s-ar ambala putin. Dar nu stiu daca ar fi chiar o idee buna sa isi dea seama. Ce crezi?

| thegatekeeper a răspuns (pentru Zendayya):

Nu imi vine acum nicio idee de status pe care i l-ai putea pune, insa mi se pare buna ideea ta. Poti s-o pui in aplicare, daca nu gasesti ceva mai bun.

| AAMTeq a răspuns:

Pai nu as face nimic cu ea :p pentru ca 1. nu am ce sa fac pe facebook-ul persoanei respective laughing 2. Nici tie nu ti-ar convenii sa intre pe al tau, si stii cum e vorba aia ce tie nu-ti place altuia nu-i face puppy dog eyes asa ca te sfatuiesc sa nu intrii pe fb-ul lui puppy dog eyes. Fundaa?batting eyelashes

| Zendayya explică (pentru AAMTeq):

Crede-ma ca la persoana respectiva nu se aplica "ce tie nu iti place altuia nu ii face". De fiecare data cand ne intalnim face sau spune ceva cu care sa ma injoseasca si pe deasupra incearca sa imi fure cea mai buna prietena(dar bff-ul meu stie chestia asta dar oricum eu nu ii pot interzice sa vorbeasca cu ea)... Si au fost multe dati cand eu intram in bucluc din cauza ei. E complicat dar e cert ca nici ea nu ma place dar ii face placere sa imi faca rau si sa ma insulte in fel si chip(mai ales in clasa si chiar de fata cu profesorii, ma ales ca eu invat mai bine ca ea). Plus ca ea nici nu prea intra pe facebook...

| AAMTeq a răspuns:

Pai ii poti raspunde si tu cu aceeasi moneda, adica sa o faci si tu de ras si din astea, dar pe facebook, daca pui ceva exagerat, nu se stie daca te vor crede sau nu, adica, un prieten a intrat pe fb-ul unei persoane si i-a pus un nume : ----- parosul, si a pus o poza cu o maimuta, si a cerut tuturor fetelor online sa fie cu el, si nu la crezut nimeni ca e el, eu cel putin i-as face rau pe real, nu virtual. Dar mrg, tu faci cum vrei oh go on

| Zendayya explică (pentru AAMTeq):

Pai am incercat si in viata reala... Dar cu ea nu se poate. Intotdeauna, indiferent ce ii spun imi raspunde inapoi, pana ma exaspereaza si niciodata nu ma lasa sa am ultimul cuvant. Daca nu are ea ultima replica, atunci nu se mai termina cearta. Crede-ma ca DE CATIVA ANI tot incerc. O singura data AM REUSIT sa o pun la punct. Anul trecut am inceput sa ne certam in timpul orei de romana(eu ma inteleg foarte bine cu profu spre deosebire de ea) si eu am reusit sa ma scot iar ea a primit nota 4 din cauza asta. Si pe langa toate astea a fost extrem de usor sa ii sparg contul se facebook si contul de mess happy

| AAMTeq a răspuns (pentru Zendayya):

Pai daca e asa cum zici tu, intra pe conturile ei si fa-o putin de raswinking si scuze de raspunsul de mai sus dar nu stiam cum e eawinking

| Zendayya explică (pentru AAMTeq):

Da... pai asta incerc sa fac happy dar nu prea stiu cum sa o fac de ras. Nu stiu ce sa ii scriu la status. Ma gandeam sa ii las pe facebook un mesaj prietenei ei sa o sune sa vorbeasca ceva cu ea si atunci cand o suna sa isi da seama ca altcineva a intrat pe contul ei de facebook pentru ca ea nu prea intra pe facebook. Poate atunci s-ar ambala putin. Nu sunt sigura daca sa asta. Ce crezi? Sa o fac?

| AAMTeq a răspuns (pentru Zendayya):

Eu as intra pe profilul ei si i-as schimba numele de ex : raluca paroasa ( scuze dar nu stiu cm o cheamawinking ) si as intreba toate fetele si toti baietii daca vor sa fie cu ea, si as pune statusuri penibile gen : sunt lesbii, vreuna interesata? Si o sa o faci de rusine Grav!

| oo4099 a răspuns:

Cred ca l-as sterge sau nu as face nimicbig grin

| Samsooo a răspuns:

Eiii, nu trebuie să îi faci cine știe ce. Poți totuși să îi pui un status amuzant vreodată blushing

| Zendayya explică (pentru Samsooo):

Cum ar fi?

| Samsooo a răspuns (pentru Zendayya):

Prognoza meteo laughing