| anna7_4794 a întrebat:

Voi ce ati prefera...
- sa fiti, intr-un fel, marginalizati sau exclusi din anumite grupuri sau
- sa aveti 1-2 prieteni buni dar care sa va fie prieteni doar din mila sa nu fiti singuri?

Chiar daca pare o intrebare din curiozitate, m-ar ajuta foarte mult daca mi-ati da un raspuns cat de scurt si la obiect.

Răspuns Câştigător
| Available a răspuns:

Eu una as prefera sa fiu singura si sa actionez singura in tot ceea ce facwinking fara pareri necerute si mai stiu eu replici etc. Eu si cu minewinking

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Prieteni? Exista prieteni?
Exista persoane pe care viata ti le pune in viata, le acorzi increderea si apoi tot viata va desparte
Nimic nu e vesnic.Mereu cand e vorba de prietenie esti pe nisipuri miscatoare

| TeoPT a răspuns:

Prima varianta e acelasi lucru cu a doua. Aproximativ.

Prefer sa am 2-3 prieteni ADEVARATI, nu sa stea cu mine din mila, si nu imi pasa de grupurile de sute de oameni din care fac parte altii. Prefer sa am 2-3 pe care sa ma pot baza, sa le pot cere sfaturi, sa le pot spune secrete, decat 500 si sa ii am degeaba, sa nu ma pot baza pe nici unul.

| Dariana a răspuns:

Pai eu as prefera sa am 2-3 prieteni foarte buni cu care sa vorbesc despre oricine, si un grup (din care sa fac parte si acei 2-3 pr) cu care sa ies, sa ne amuzam, sa discutam... Dar na acum in functie de fiecare, tu iti alegi prietenii.happyNimeni nu ar prefera sa fie exclus dintr. un grup sau sa aiba prieteni doar din mila, cum zici tu. Sper ca te.am lamurit! O seara placuta!happy

| anna7_4794 explică:

Merci mult pentru raspunsurile voastre. Cred ca toti ne dorim ceea ce ati spus voi dar cand am pus intrebarea m-am gandit ca din doua chestii rele, pentru voi, care ar fi cea mai rea.

| Gabi_6377 a răspuns:

Eu mereu am preferat sa fiu exclusa din grupuri false, de prieteni falsi, doar de dragul faptului ca fac parte dintr-un grup.Mai bine sa am 2, 3 prieteni sinceri, care sa ma ajute, sa am cui sa povestesc ceva si sa ma asculte, decat sa fac lucruri care nu ma caracterizeaza, doar sa ma accepte altii, vreau sa fiu acceptata asa cum sunt eu.