| rainbowkiss a întrebat:

Daca ati fi facut cu o prietena un pariu tampit dupa multe cocktailuri care prevede ca pierzatoarea sa mearga pe motor goala doar cu casca de protectie de la un capat al altuia al unui bulevard, ati prefera sa onorati pariul, sau sa fiti exclusi din cercul de prieteni?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Ați specificat în pariu și cine plătește amenda? laughing

O poți rezolva ușor. Te costă 200 lei să angajezi pe cineva priceput în pictura corporală să-ți picteze un costum pe tine. Pe motor nu va sesiza nimeni că ești pictată și nu îmbrăcată. Mai ales dacă o faci spre seară (sper că n-ai specificat și ora în pariu) laughing

13 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Deci tu ai prieteni cu care beti pana nu mai stiti de voi si care te pun sa mergi pe motocicleta in p...a goala ca altfel nu mai esti prietena lor...
Esti sigura ca sunteti prietene? Ca nu prea pare.
Nu mai bea pana nu mai sti ce vorbesti si tine-ti hainele pe tine ca te-a lua politia.

| Holiday a răspuns (pentru Freya1):

"Deci tu ai prieteni cu care beti pana nu mai stiti de voi si care te pun sa mergi pe motocicleta in p...a goala ca altfel nu mai esti prietena lor...
Esti sigura ca sunteti prietene?

Daca faci un pariu si il pierzi, trebuie sa-l onorezi. Cand faci un lucru de genul asta trebuie sa-ti asumi situatia. Eu daca il pierdeam as fi facut ce am spus si e normal sa am pretentia ca si celalalt sa faca ce are de facut daca pierde.

| Freya1 a răspuns (pentru Holiday):

Da sunt copii de gradinita sa nu contientizeze ca a fost un pariu la betie?
Tu faci cum crezi, dar eu nu as lua in considerare un pariu pus la betie.Si niciodata nu mi-as pune un prieten sa se tina de o asemena prostie ca altfel nu ii mai sunt alaturi.E o tampenie.

| Holiday a răspuns (pentru Freya1):

Inseamna ca nu se poate avea incredere in ceea ce spui.
Ca pana la urma, nu trebuie sa sara in cap de pe bloc. E doar putina adrenalina. S-ar putea sa-i si placa pana la urma...laughing

| Freya1 a răspuns (pentru Holiday):

Nuuu ca tu ai probleme.
Si daca unu il pune pe altul sa faca o l...a pe banca in parc de fata cu oameni, copii ala trebuie sa faca asa?
De ce iei femeie la misto si o pui sa faca tampeni?

| Holiday a răspuns (pentru Freya1):

Sunt lucruri diferite.
Si nu o iau la misto deloc.

| Freya1 a răspuns (pentru Holiday):

Lucuri diferite.
Sa pui o femeie sa mearga dezbracata pe strada de fata cu barbati, oameni in varsta si copii e normal?
Nu a fost normal de cand a pus pariul asta, clar.Dar acum nu trebuie sa le luam toate prostiile mo tamo.
tongue
O poate opri politia, sa o filmeze sau pozeze sa o puna pe net.

| Holiday a răspuns (pentru Freya1):

Poate face asta la 3 dimineata. Nu e nici dracu pe strada. O opreste politia, ia maxim o amenda si asta e. Ce crezi ca-i face politia?
Ce esti asa speriata sa fii pe net pana la urma? Mare scofala pana la urma.
Dar hai sa incheiem discutia, eu daca as fi pariat, as fi facut-o fara indoiala. Pana la urma nu e chiar cel mai nasol pariu pe care l-ai putea pierde.

| SilentRain a răspuns:

Nasol de tine, eu aleg a doua varianta
Nu ma umilesc pentru un pariu idiot, si aia nu iti sunt pirieteni daca te exclud pentru un pariu idiot, pus la beitie

| EcceHomo a răspuns:

Pariul e pariu.happy
Eu l-aş onora.

| Xdreaper21 a răspuns:

Eu is om de cuvant daca zic ca imi bag **** in rasa lui mi-o bag dracu mau vorbeste cu el
In plus un pariu e pariu
Daca ai acceptat vina ta si trebuie acceptate consecintele
Daca nu au specificat viteza eu as da blana direct cap dus cap intirs si ii zic ia **** nu ai specificat cu cat sa merg

| rainbowkiss explică:

Bun, ca sa incheiati discutia, o sa va lamuresc. Eram la o petrecere acum vreun an si vorbeam de un tip care avusese pe ascuns o relatie cu iubita unui prieten de-al lui, si am zis ca noi nu am putea niciodata sa ne facem asta una celeilalte si in gluma am pus si un pariu ca daca se intampla cea care o face va merge goala pe motor doar cu casca, nu ma intrebati cum dracu ne-am gandit la asa ceva. Iar acum cateva saptamani, intr-un moment de prostie, am facut-o cu iubitul ei, tot asa bausem cateva pahare si s-a intamplat, faza e ca de atunci nici nu mai vrea sa auda de mine... oricat de mult regret, nu pot sa dau timpul inapoi... Asa, judecati-ma acum

| Holiday a răspuns (pentru rainbowkiss):

Stai linistita, *** happens, traieste-ti viata. Ai destul timp sa fii "femeie cuminte". Macar peste ani ai ce-ti aminti si ce povesti spre deosebire de multi de pe aici.