| Alexutsa_2737 a întrebat:

Voi ce credeti despre lezbiene si despre gay?

Răspuns Câştigător
| TrendyHedgehog a răspuns:

Pai eu nu am nimic cu lesbienele si cu gay.Pana la urma e treaba lor pe cine iubesc si cu cine vor sa fie. Daca ei chiar se iubesc...Cine suntem noi sa ii judecam?

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Este problema personală a fiecăruia ce face în patul lui, de cine se simte atras şi pe cine iubeşte. Fiecare este liber să facă cu viaţa lui ce vrea.
Plus, îmi fac o părere despre oameni în funcţie de calităţile lor individuale, în funcţie de ceea ce sunt ca oameni, nu în funcţie de sex, vârstă, culoarea pielii, preferinţele sexuale, religioase, politice, s.a.m.d.
Numai bine!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cum adică ce credem? Nu ştiu... lgbt (lesbiene, gay, bisexuali şi transexuali) există. E aiurea formulată.
N-am nicio părere. Respect tuturor dreptul de-a face ce vor ei cu viaţa lor atâta vreme cât nu mă afectează pe mine.
Spre deosebire de alte grupuri sociale cum ar fi, de exemplu, habotnicii creştinopaţi, lgbt nu vin la mine să mă convingă că e minunat să fii gay, în vreme ce religioşii o fac tot timpul.

| AG a răspuns:

Buna,
Nu am nimic cu ei. Sunt oameni foarte foarte de treaba, amuzanti, si in primul rand OAMENI care trebuie tratati ca atare. Am prieteni gay si sunt extraordinari. Nu ii condamn, si cred ca toata lumea ar trebui sa imi impartaseasca ideile[n-aveti decat sa ma "stupizati" eu imi spun parerea]. Pana la urma e viata fiecaruia, si toti avem dreptul sa facem ce vrem cu viata noastra.

| JeSa a răspuns:

Ce cred? - ca le plac si au atractia fata de acelasi sex cu al lor.
In rest, sa ma scuzi, nu-i judec. Poate sa se combine fiecare cu cine crede/simte. Viata lor, placerea/intimitatea/fericirea lor.
Numai bine.

| 愛日本 a răspuns:

Sincer mie scârbă de ei!

| elasexygagica a răspuns:

Zooper, nu am nimic cu eilove struck

| Asdffk a răspuns:

Aia sunt oameni cu mintea paralizata. straight face

| BigV a răspuns:

O sa spui ca`s extremist! Parere mea este ca ar trebui bagati in lagare si gazati ca sa nu se mai raspandeasca fenomenul asta! Sfatul meu este ca trebuie batjocoriti in ultimul hal, nu am de gand ca maine, poimaine sa fie priviti ca fiind oameni care merita sa traiasca la un loc cu noi ceilalti, care suntem normali, fara macar sa aiba vreun sentiment de inferioritate!

| roberta_3262 a răspuns:

Nu ar trebui sa ii/le judecam. Si ei/ele sunt oameni. Daca lor le plac persoanele de acelasi sex este OK pentru mine. Si sunt bucuroasa pentru ei ca s`a aprobat legea prin care pot sa se casatoreascabig grin...

Sper ca ti-a placut parerea mea, nu trebuie sa fim "rasisti/e".

Pa, pa.

| IZABELLA_3998 a răspuns:

Buna,lezbienele s gey s de doua categori...cei care o fac finca sufera de boala acea care te nasti intr-un corp gresit si cei care o fac din dorinta de a fi diferiti