| cascadorys a întrebat:

Voi ce credeti? Evolutia ne-a adus unde suntem sau am fost creati de Dumnezeu?

7 răspunsuri:
| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Categoric Dumnezeu ne-a creat! Cei care cred ca am ajuns in momentele acestea prin evolutie inseamna ca nu cred in Dumnezeu. Dar oricum, noi oamenii, ne asemanam cu maimutelehee hee

| costymaximus a răspuns:

Sint doua laturi ale problemei aici.Latura stiintifica care se bazeaza pe evolutionismul lui Darwin si latura credintei care e descrisa in Biblie.Acum fiecare e liber sa creada orice.

| costyn162 a răspuns:

Nu stiu ce putem numi "evolutie". Eu cred ca Dumnezeu ne-a creat dupa chipul si asemanare sa denumindu-ne "oameni", un cuvant mare pentru niste ipocriti care au "evoluat" in sens negativ. Sa nu va simtiti jigniti pentru ca toti suntem falsi, ipocriti, mincinosi, si lista poate continua. Daca societatea si civilizatia a ajuns unde este acum, toata vina o avem noi.

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Eu cred ca suntem creati de D-zeu. happy

| butterfly95 a răspuns:

Eu una, sunt foarte credincioasa si cred in Dumnezeu. Dar nu contrazic nici evolutia. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt doua lucruri total diferite, intr-una vorbesti despre modul n care avanseaza omul ca si specie, si in alta despre cum a fost creat omul.
! Sigur ca este evolutie, ca vor unii sau nu vor, nu prea ii intreaba nimeni.
2. Daca am fost creati de Dumnezeu? mai pana acum nici macar el nu ne-a raspuns si nici nu cred ca o sa ne raspunda vreodata. Dupa cum merg lucrurile se pare ca n-am fost creati de cineva anume ci de o posibila evolutie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric ne-a creat Dumnezeu. Asta nu inseamna ca nu trebuie sa evoluam, din toate punctele de vedere. Parerea mea este ca daca evoluam spiritual celelalte vin de la sine.