| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce folosiţi împotriva ţânţarilor? Eu folosesc pastile,dar văd că nu mor,ci doar se agită ca nebunii câteva minute după care cred că leşină şi se trezesc iar după nici măcar o oră.Nu ştiu ce să mă mai fac cu ei,m-au înnebunit anul ăsta, toată noaptea îmi dau târcoale, zici că-s turbaţi.De spray din ăla de cameră m-am tot ferit pentru că ştiu că are un miros mai puternic şi nici nu cred că e mai eficient decât pastilele.
Spray-ul pentru corp anti-ţânţari e bun de ceva?

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pastila de tantari a dat roade atat in camion cat si la domiciliu. Cumpara raid alea fiind scumpe calitatea e mai buna. Daca nu mor inseamna ca sta chiauniti pana dimineata asa tu nu te poti intoxica de la esenta de raid

| corbulalbrosu a răspuns:

Cea mai eficienta metoda cu ajutorul careia se scapa in mod sigur de nesuferitele insecte este lichidul antitantari (Aroxol, Raid) care este evaporat de catre un aparat electric special. Dupa introducerea aparatului electric in priza, efectul total se produce in maxim 5 minute. Tantarii mor sau devin complet inofensivi.
https://www.emag.ro/......DTW81BBBM/
Multa sanatate!

| Drimmero a răspuns:

N-ai palme sa-i dovedesti? Eu asa ii extermin, daca mi-au stricat somnul ii alerg de ii iau dracii.

Am plasa si la usa si la geamuri, dar se strecoara cand deschid usa si plasa ca sa ies/intru, stau la panda si intra cate 5, nu mai sunt eficiente pastilele alea, iar spray-ul de tantari doar ii tine departe, nu te vor ciupi, in schimb te vor bazai si devine enervant.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Mi-e scârbă de ei, dă-i naibii, şi aşa mă ating ei destul, numai gândul ăsta îmi provoacă greaţă, deci chiar nu ţin să-i mai văd şi puşcaţi la mine în palme.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te tine lavabila si se curata usor ii prinzi la perete. Sa stii ca nu musca daca sunt morti. Daca tie de tantari iti e scarba, sa te vad cand apar gandaci d-aia negri de sub pamant in bucatarie sau chiar in camera.

| Mosotti a răspuns:

Aparat de tantari cu pastile din alea.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Plase la geamuri, boss. Daca prind vreunul prin casa, si asta se intampla foarte rar, ii dau direct cu Raid pe el. happy

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Şi eu am plase, dar degeaba. sad

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai la mal de balta? In Delta Dunarii? Cel mai probabil intra prin aerisiri. Vezi sa pui plase si la alea.winking

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Să ştii că mă simt ca în deltă de la o vreme.

| Simpatic a răspuns:

Pentru camera recomand aparat electric cu rezerva lichida, nu are miros sa stii rezerva! https://www.dedeman.ro/....../p/7013510
Iar pentru corp cand iesi afara recomand sprayul acesta de la Autan cu aloe vera pentru ca mi-a parut cel mai bun si are miros de crema, cel galben are un miros rau : https://www.pfarma.ro/......00236.html

| Celcestietot a răspuns:

La mine nu prea vin și chiar deloc de multe ori, pot spune că este de la mama natură laughing.

| Dismally a răspuns:

Nimic, nu sunt tantari unde locuiesc happy

| GoldenZenith a răspuns:

Eu pun frunze de menta proaspata in camera si chiar nu mai vin, ca și eu eram terorizată de ei.

| WhiteLife a răspuns:

Eu folosesc repelent de la Farmec si sunt foarte multumita (pentru tantari si capuse). In casa avem plasa la geamuri, asa sunt foarte multi tantari, pentru ca stam langa padure si e mereu umed si rece. Poti folosi uleiuri de lavanda/citrice (poti chiar tu sa-ti faci amestecuri acasa), insectele evita de obicei aceste mirosuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu la mine acasă n-am nevoie de vreun remediu pentru ţânţari căci stropeşte săptămânal primarul la fiecare două săptămâni vara cu substanţă din aceia şi la noi în oraş nu prea sunt ţânţari. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Verifica plasa daca ai ca probabil e vreo problema cu ea, sau schimb-o.
Cu aparatul, am descoperit ca sta mai bine in prelungitor decat in priza din perete, il intorc sa fie cu "fata in sus" (daca intelegi la ce ma refer, arde mai bine). Cele folosite, da-le foc in curte. Si nu da cu spray in dormitor.

| Michaeel a răspuns:

Folosesc pastile si încerc sa țin geamul deschis numai pe timpul zilei. Dacă îl las noapte deja se umple toată camera de țânțari. Acum este sezonul lor, pana la la iarna sau când se lasă frigul nu prea am ce face decant sa ii suport sad nu cred ca spray-ul de corp te poate ajuta cu ceva dar poți încerca.

| Diana1306 a răspuns:

Buna! Daca ai probleme cu tantarii eu iti recomand sa folosesti un aparat anti tantari deoarece acesta este sigur si nu pune in pericol nici vietile oamenilor, nici pe cea a animalelor de companie. Iti las un site unde gasesti mai multe produse si detalii despre acestea: https://www.gardianul.ro/......e-gandaci/

| GrroanofwinD a răspuns:

Folosesc palmele, îi omor din zbor.