| VasileRapidistu13 a întrebat:

Voi ce ziceti oamenii inteligenti sunt mai fericiti? Daca da, atunci de ce exista oameni complet analfabeti care sunt destul de fericiti dupa observatiile mele care au ajuns bine prin pile, relatii.

Răspuns Câştigător
| SuperCoolDude a răspuns:

Sunt inteligent, dar depresiv.
Deci da. happy

Foarte multe gânduri negative, prea profunde și foarte puțină satisfacție (față de job, de viață și de trecut).
Dar o sa fie bine.

Cei care gândesc mai puțin, au şansa sã simtã mai mult.
Noi ceilalți, analizãm prea multe lucruri și nu simțim atât de multe lucruri bune sau benefice nouă.

Dar o să fie bine. happy

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Fericiti sunt cei saraci cu Duhul".

| Buniculsarma a răspuns:

Oameni ignorantii sunt mai fericitii nu isi bat capul cu toate problemele.