| unprietenaproape a întrebat:

De ce toti oamenii sunt fericiti, numai eu nu? Sa nu ziceti nu s singura

15 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Ti se pare, oameni fericiti cu adevarat sunt extrem de putini.

| Kaℓi a răspuns:

Interesant cum pui problema. Adica, nu "de ce nu sunt eu fericita?", ci "de ce sunt altii fericiti?"
Poate in raspunsul la intrebarea asta e si raspunsul la intrebarea ta.
Ar trebui sa fi fericita de fericirea celorlaltiwinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cred ca nu ai idee cata tristete e pe lumea asta, tu macar ai un acoperis deasupra capului si ai ce manca zi de zi

| Wøodenpints a răspuns:

Ia mergi și întreabă-i pe țăranii ăia cărora tocmai le-a luat viitura casa, cât de fericiți sunt.
Apoi să vii aici și să ne spui cât de nefericită ești tu în comparație cu alții.
Adică, căcat, ți-ai pus curul într-un scaun confortabil sau nici măcar nu te-ai mai obosit să te ridici din pat, ai luat PC-ul în brate și te plângi pe net cât ești tu de nefericită. Probabil părinții îți asigură tot ce ai nevoie ca să nu trebuiască să-ți complici viața descurcându-te singură...și tu vorbești despre nefericire?
Îmi vine să vă smulg unghiile cu patentul când vă aud. Plozi care au de toate dar care se plâng că-s nefericiți.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Tu ești mai specială, preatristă fecioară. Pentru tine există un loc special, în inima celui mai ascuns munte, departe de fericirea oamenilor.Da' probabil ai doar 10 ani și nici măcar nu știi ce e cu adevărat fericirea sau tristețea.

| wolder a răspuns:

Unii se prefac fericiti
deci, stai linistita.
in viata sunt momente fericte dar si triste

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Chiar toti sunt fericiti si doar tu nu esti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Nu toata lumea e fericita. Sunt sestule probleme si vesti care intristeaza pe toata lumea. Chestia e ca te-ai descurajat, te simti slaba in aceasta lume mare. Invata sa te iubesti pe tine, sa nu mai pui sufletul la tot ce inconjoara.Nu ne-ai spus, poate ai probleme dar asa e viata, o incercare din care sa iesim cu bine.Curaj,ia luma in piept si iubeste-te pe tine in primul rand. Invata sa nu dai doi bani pe ce te inconjoara. Nu ma refer la faptul sa fii rea, ci sa nu mai dai atentie la anumite probleme.Ele vin, ele pleaca. o zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe tine ce te impiedica? fii fericita.de ce? fiindca traiesti,fiindca,pasarile canta,fiindca te-ai certat cu cineva,stiind ca impacarea va fi placuta,fiindca ai baut o cafe,fiindca ai vazut un film,fiindca ai mancat un fruct,fiindca soarele nu e egoist si incalzeste pe toti buni si rai,si nu cere nimic in schimb,fiindca ploaia racoreste, fiindca painea e buna, fiindca cerul e frumos, fiindca n-ar fi nori, nu am sti cat e de frumos.deci vezi? fii fericita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că aşa-i viața happy

| AndyLavy a răspuns:

Cine ti.a spus tie ca mai toata lumea e fericita? si daca ar fi ce? fiecare om e asa cum vrea el sa fie, fericit trist..astea sunt doar stari, pe care ti le impun altii sau ti le impui tu singura.depinde doar de tine sa vezi fericirea chiar si acolo unde poate initial nu exista nimic special, sau sa fii trista tot timpul fara motiv. in permamenta lumea da peste fel si fel de probleme, dar depinde de tine daca treci peste sau faci din orice o drama. fericirea vine si pleaca...sunt clipe, la fel si suparare si asa mai departe. depinde doar de tine, cum iti doresti tu sa fii si sa iti traiesti viata, daca alegi sa te bucuri din orice, sau pur si simplu sa nu fii multumita de nimic.

| NemNUZ a răspuns:

Daca lume iti zambeste nu inseamna ca e fericita

| elyfel a răspuns:

Crezi tu ca toti oamenii sunt fericiti.Gresesti putin sunt o gramada care n-au unde sa doarma, ce sa puna pe masa, n-au strictul necesar minim.
Daca vrei sa fii fericita fa-te tu pe tine fericita.

| Kamiichu a răspuns:

Multi oameni isi ascund tristetea, din cauza ca nu vor sa fie catalogati "slabi, lasi etc..." dar asta nu inseamna ca sunt neaparat fericiti. Bineinteles ca sunt si oameni fericiti, pentru ca este randul lor sa fie fericiti. Toti trecem de la o extrema la alta ( fericire-tristete si invers). Important e sa stim cum sa facem fata, trebuie sa trecem cu capul sus prin toate, pentru ca asta face un om puternic. In momentele de tristete, trebuie sa avem grija ce persoana avem langa noi, pentru ca unii vor profita de faptul ca sunt tristi ca sa ne face sa fim si mai tristi, sau mai rau...O zi frumoasa!

| Aliendina27 a răspuns:

Atata timp cat ai, o familie, un acoperis deasupra capului si mancare nuai de ce sa fi trista. Cel mai frumos dar este ca traim... Daca tu zici ca nu esti fericita unul cu o boala incurabila ce mai zice. Multumeste-i lui Dumnezeu pentru tot ce ti-a dat si lasa tristetea. Orice problema vei avea o sa treci peste ea :*