| RAY a întrebat:

Voi cititi bravo life?
mam minunat ce porcari pot scrie uni
fiti atenti
8 motive să NU bei apă deloc
http://bravonet.ro/blog/8-motive-sa-nu-bei-apa-deloc/201 6/03/30/
7 motive să NU te speli pe dinți
http://bravonet.ro/blog/7-motive-sa-nu-te-speli-pe-dinti /2016/04/01/
5 motive să te ferești de LEGUME
http://bravonet.ro/blog/5-motive-sa-te-feresti-de-legume /2016/04/01/
13 motive să nu-ți iei NICIODATĂ animal de companie
http://bravonet.ro/......016/03/21/

ma asteptam ca cine scrie niste articole sa scrie ceva serios,ce invata generatia tanara ca apa e rea,legumele, spalatul pe dinti etc

14 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu sunt fanul acestor articole sarcastice, insa revista mi se pare una interesanta. Citesc articolele lor.

| RAY explică (pentru AFR81):

Nu e o revista umoristica, asta e problema de asta am pus intrebarea

| AFR81 a răspuns (pentru RAY):

Pai nu e o revista umoristica, nici ei nu cred ca doresc sa dea de inteles asta. Pur si simplu sunt articole educative, scrise, insa, putin diferit.

| RAY explică (pentru AFR81):

Nu vad nimic educativ acolo, ai auzit de dieta cu clatite? cum sa recomanzi asa ceva, mai ales find in cretere cand ai nevoie de vitamine, proteine, grasimi etc plus multe alte aiureli

| R0R0 a răspuns:

Am mai citit.
Unele articole sunt chiar drăguțe.

| Florentina9210 a răspuns:

Faza cu spalatul pe dinti si cu apa, este pur si simplu imposibila. Corpul nu poate rezista 3 zile fara apa, iar pe dinti este igienic sa avem o dantura curata si proaspata!

| Idkidk a răspuns:

Prea Sarcastici. Nu este corect! Trebuie să fie ceva educativ!

| AFR81 a răspuns (pentru Idkidk):

Chiar daca sunt sarcastici, asta nu inseamna ca e bataie de joc ce scrie acolo, nu inseamna ca e ceva amuzant sau mai stiu eu cum. Trebuie sa lucreze putin creierul atunci cand citesti un asemenea articol. Tot ce scrie acolo este educativ, doar ca stilul este unul atipic.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

M-am uitat pe bravo si eu am si pus intrebari legate de ce am gasit eu acolo. E un site interesant.

| MistretulPufos a răspuns:

Sarcasm alert, ai vazut?

| RAY explică (pentru MistretulPufos):

Atunci sa se numeasca pamflet

| Coquina1 a răspuns:

Sunt chiar funny aia.
dar ce sa stie inaptii care nu detecteaza sarcasmul nici daca le da un pumn in fata.

| Coquina1 a răspuns:

Ah inca ceva, nu degeaba au pus aia sarcasm alert la sfarsit, ca stiu si ei cat de prosti sunt majoritatea.
dar chiar si cu alerta aia de sarcasm, si tot sa nu te prinzi ca ei glumesc, ma mir cum de inca mai respiri, corpul ala si-ar da singur shutdown ca nu ar mai suporta prostia din capul tau.
pe sistemul "your brain gave me cancer".

| Coquina1 a răspuns:

laughing) dovada ca ei stiu cat de prosti sunt majoritatea?

Ellie:
Terminati cu articolele de genuk, fiindca poate unii nu citesc si partea de jos, in care spuneti ca e gluma, si va ia in serios.Iar dupa poate sa faca boli mortale si sa moara, iar voi o sa il/o aveti pe constiinta!

BRAVOnet Moderator :
asta se numeste selectie naturala