| Popescu_Roxana_1990 a întrebat:

Voi credeti ca peste 10_20 de ani se vor mai face nunti botezuri? e o intrebare cam stupida dar am vazut ca sau rarit din ce in ce mai mult...

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu din cauza baniilor ci din cauza lipsei de incredere de a avea un matrimoniu cumplit. Ma indoiesc ca vor fi mai multe.

| Wøodenpints a răspuns:

Normal că s-au rărit, și asta este de bine.
Chiar mi-ar fi silă dacă aș vedea pe viitor același ritualuri penibile și retardate care se fac acum, cum sunt nunțile sau botezurile.
Ne-am civilizat, teoretic. Putem trăi și fără să fim penibili la ocazii, zic eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nunti nu dar botezuri da. botezu pe langa nunta inca e ceva "sacru", nunta a decenit o batjocura

| LunetistulRo a răspuns:

Pai sau rarit deoarece oamenii nu mai au bani, daca vom avea o economie in crestere, da vor fi peste10-20 de ani nunti si botezuri mai multe