| RAY a întrebat:

Voi credeti ca scopul vieții noastre ar trebui să fie maximizarea plăcerii și minimizarea durerii?

Răspuns Câştigător
| qwertpro a răspuns:

Salut,asa cum exista viata si moarte, asa exista placere si durere.Viata nu poate fi mereu placuta, trebuie sa existe si momente mai grele sau neplacute pentru a putea acumula din ele experienta si a ajunge la un nou nivel. Daca nu am cunoaste ce e aceea durerea nu am sti nicoodata ce e cu adevarat placerea si de altfel nici nu am sti cum sa o pretuim.Trebuie sa ne bucuram de fiecare sentiment simtit pentru ca anume ele ne fac pe noi oameni.Toate sentimentele au un anumit rol important, si trebuie sa le simtim pe toate pentru a le putea intelege.In concluzie, scopul vietii este sa ne bucurm de momentele placute odata ce trecem peste cele dureroase, si sa nu ne dorim imposibilul de a fi mereu fericiti, de altfel ar mai avea vreun sens sa traim?

| RAY explică (pentru qwertpro):

Esti inteligent

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe lângă alte scopuri și asta ar fi.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sincer daca ai fi conectat la o masina si ai avea numa parte de fericire, ai accepta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ar fi atat de simplu sa răspunzi cu "da" sau "nu"...

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sincer daca ai fi conectat la o masina si ai avea numa parte de fericire, ai accepta? l

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Poate ți-as raspunde dacă ar avea vreun sens întrebarea ta. Daca-s conectata la o masina cum am parte de fericire?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Sa spunem ca acel aparat conectat la creierul tau iti va cauza numa experiente frumoase, fara suferinta, nu exista asa ceva inca e un concept filozofic

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

"Sa spunem" si "nu exista" ma cam impiedica sa-ți răspund.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Daca ti as da cocaina, heroina care te as mentine fericita mereu ai accepta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Drogurile nu m-ar face fericita.
Nu, n-as accepta

| llleo a răspuns:

Nu există așa ceva. Poate fi o dorință, nu un scop. Nu tu alegi laughing nu știi ce-ți rezervă viața. Cu bune și cu rele.

| RAY explică (pentru llleo):

Tu doar sa faci spam stii