| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti ca veti ajunge in Rai sau in Iad?

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sper sa fie rai

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cred că nu voi ajunge nicăieri căci după ce am murit nu am cum să ajung undeva. Ca să ajung undeva, trebuie să exist, să aibă ce sau să ajungă undeva.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inapoi pe Pamant happy

| Celcestietot a răspuns:

Exista?

| LoveSleep a răspuns:

Rai.

| SG1995 a răspuns:

Știu zic că ajung în pământ, de restul nu-mi bat capul.

| CostinAlamariu a răspuns:

In rai sau iad nu ajungi ci esti inca de pe pamant. E o stare a sufletului.
Daca starea sufletului tau de acum e moarta deja esti in iad, iar dupa moarte nu e trimite nimeni in iad ci continui sa existi la fel de mort sufleteste cum traiai pe pamant. Cu diferenta ca regretul de atunci va fi sfasaietor.

La fel e si cu raiul. Cine traieste raiul de pe pamant va continua sa-l traiasca in lumea cealalta.

Moartea nu trebuie privita ca pe o repartizare. Te repartizezi inca de aici. Acolo va fi o continuare doar ca la un alt nivel.

Eu personal nu stiu ce se va intampla cand mor. Nu stiu in ce stare ma va gasi moartea. Am doar nădejde la mila lui Dumnezeu si atat.

| Apokales a răspuns:

Direct in Iad.

| Celcestietot a răspuns (pentru Apokales):

Te duci la sala ca sa scapi de acolo cand ajungi?

| Apokales a răspuns (pentru Celcestietot):

Cred ca voiai sa spui ceaunul umplut cu smoala, dar ai uitat. Se mai intampla.

| Celcestietot a răspuns (pentru Apokales):

Nu am uitat, doar am dat ceaunul pe o runda de deathrun laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In iad.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În purgatoriu.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti catolic, te-am prins laughing.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Da, dar dacă ma sinucid nu știu dacă voi mai ajunge acolo happy

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect thinking

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Pana atunci ketchup hellman's cartofi pai și Gordon bleu big grin la greu

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai bine asa, in purgatoriu nu exista Mc si pahare fara paiewinking.

| UnDiavol a răspuns:

Iad

| AnaMariia0921 a răspuns:

Iad.