| MamaNegri a întrebat:

Voi credeti in apocalipsa?

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

E posibil sa fie, dar asta nu inseamna ca trebuie sa traim in fiecare zi cu teama ca este o anumita data indicata de cineva si sa facem lucruri necugetate.

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pai cam cred, orice inceput are si un sfarsit, fie ca ne place sau nu

| FemeiaPisică a răspuns:

Doar Dumnezeu știe când o să fie sfârșitul lumii, nu asculta de alții!

| zurick a răspuns:

Orice are și un sfârșit și cu toate că și Terra va avea un sfârșit acesta va fi îndepărtat.Nu mai crede toți isteții care spun că pe data de... va fi iar apocalipsa.(nici în 2011, 2000, 2012, 2013, 2014 n-a fost)

| Vans a răspuns:

Că există, că nu... ce-mi pasă?

| Seepty a răspuns:

Eu cred pentru ca orice lucru inceput are si un sfarsit dar el nu o sa fei acum ci poate peste cateva sute/mii de ani, asa ca nu te ingrijora ca nu il vei prinde.

| MamaNegri explică (pentru Seepty):

tu esti fata sau baiat? si cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai în Armageddon.

| Bøøgey a răspuns:

Mi se cam rupe atata timp cat nu vine in timpul vietii mele.

| TPUuser199 a răspuns:

No. tu crezi?

| anonima01 a răspuns:

Sincer eu nu prea cred, poate ca va veni candva insa am auzit de atatea ori ca vine apocalipsa incat mi s-a cam luat de atatea "apocalipse". Daca vine bine daca nu tot bine.

| roxanaiasmina202 a răspuns:

Recent s-a dovedit ca poate o sa vina in 2034 dar nu se stie, dupa mine nu cred in asa ceva.

| MamaNegri explică (pentru roxanaiasmina202):

S a dovedit sau niste "inteligenti" nu au ce face? Sincer acum la vorbele oamenilor de obicei eu nu prea ascult decat daca sunt sigura ca persoana respectiva se pricepe in domeniu. In apocalipsa chiar nu stiu ce sa cred dar daca ea exista atunci numai Dumnezeu stie cand o sa fie. Nu poate nimeni dovedi nimic cum nu poate dovedi nimeni ca exista sau nu.