| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti in faza aia cu mesajele subliminale din melodiile Rihannei sau ale lui Eminem? Eu nu cred. Sincer. Mi se pare o prostie. E ca si cum l-as aduce eu pe nea Gheorghita pastoru' de la tara si l-as pune sa asculte Rihanna. Si nu intelege nimic omul. Nu inteleg uzul lor. Oricum sunt facute pentru profit chestiile astea. Ca sa starneasca curiozitatea omului. Voi ce credeti?

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Logic ca nu cred...

| LeMousiqe a răspuns:

Nici eu nu cred ca e adevarat, mi se pare penibil.

| anonim_4396 explică (pentru LeMousiqe):

Mai ales ca subliminalitatile erau folosite in reclame. Asa, daca spui o chestie invers, suna in mii de feluri.

| LeMousiqe a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce sa le faci laughing.

| LegionarulRoman a răspuns:

Ti-am mai raspuns odata. Nu are rost...

Ideea este ca aceste melodii adesea nu au un mesaj ascuns,ci iti spun pe fata ce vor sa transmita: dragoste de tarfa, curvasareala,sex,prostie, violenta, injuraturi, dorinta de a deveni "star" si multe altele. E suficient pentru mine. De aceea eu nu ascult niciun **** comercial, care doreste sa ne exacerbeze toate instictele animalice si sa ajungem niste oameni buni de nimic. Acesta este un plan al societatilor oculte.

Recomandare carte: "Feminismul si Noua Ordine Mondiala"

+http://www.razbointrucuvant.ro/......re-romana/

P.s: Gheorghita pastoru' nu o sa asculte Rihanna. Aceste melodii sunt special fabricate pentru tanara generatie (deja distrusa in mare parte)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt de acord. Nu neg existenta Illuminati, e prea complex pentru mine, doar ca acele asa-zise mesaje subliminale sunt simple interpretari.
Folosesti Audacity, bagi melodia invers si se vor auzi grupari de sunete fara sens. Fiind intentionat in a gasi anumite mesaje, ai inconstient sau nu prestabilit un set de cuvinte in minte, astfel incat va suna cat se poate de asemanator cu ceea ce auzi.
Poti sa testezi asta ascultand o melodie cu versurile ei reale si apoi, la aceeasi, varianta cu versurile „misheard". Iti vor parea la fel, dar cuvintele sa difere.

Pe sistemul asta, pot sa pun pe reverse spusele unui copil de trei ani si sa-mi iasa acelasi lucru. Sa ma duc la medic si sa-i spun ca e schizofrenic? Il baga pe el sau ma baga pe mine pe pastile?

Cam asa stau lucrurile, dupa mine.

O alta metoda de a panica, de a sabota munca artistilor, de a da startul unor barfe, de a te simti important stand si cautand si rastalmacind cuvinte care... oare functioneaza? Eu ma indoiesc ca se va opri din ascultat cineva o melodie pe care o indrageste doar pentru ca a gasit un x niste „mesaje subliminale".

| FGirl a răspuns:

Cred ca uneori ele sunt puse acolo, uneori sunt simple coincidente sau imaginatia omului.