| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti in horoscop? Eu mereu am inclinat sa nu cred, insa il citesc din cand in cand si chiar raman masca vazand ca se potriveste perfect cu personalitatea mea, cu felul meu de a fii.Coincidenta sau...altceva?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Si eu sunt Rachee hee
Destul de adevarate aspectele prezentate dar nu e ceva care se aplica la toti nativiihee hee
Pentru mine Horoscopul nu are decat scopul de a ma amuza, mai ales ala de dimineata.
"Veti avea o zi excelenta", in traducere iau o nota mica
"Veti castiga bani", dau bani pe fondul clasei
"Veti avea parte de clipe romantice cu persoana iubita", primesc mesaj "Draga mea, sa nu ma astepti ca ma duc la doctor"
Deci, atrag exact opusulhee hee

12 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Asta este 100% adevarat :
Racii lasa cu greu sa se intrevada ce anume le face placere si ce ii enerveaza, iar acest lucru este valabil in special pe plan sentimental. Mai mult decat atat, Racii ajung sa cada de foarte multe ori in capcana trecutului: nostalgia pentru clipele placute din trecut ii impiedica sa se bucure de darurile prezentului. Hipersensibili si emotivi, majoritatea racilor se lasa prada sentimentelor si ajung sa se indragosteasca din prima. Nativii Rac tin foarte mult la cei dragi si au un respect profund pentru persoanele de la care au ceva de invatat."
Este o pura coincidenta?:)
http://horoscop-2010.feminis.ro/horoscop-rac-2010

| elena a răspuns:

Planetele au o mare influienta asupra ta, deci nu le neglija.
Horoscopul este prezis in general pentru o anumita zodie, dar daca te inscrii in ea in ziua respectiva, este bine, dar daca nu, nu lua nimic in tragic. Sigur este ...coincidenta si nimic alceva.

| georgiana a răspuns:

Eu sunt taur, citesc horoscopul de curiozitate, dar nu cred in totalitate. Unele lucruri se adeveresc, dar foarte rar.

| Butsilee a răspuns:

Raci dau inapoitongue si asta e adevarat laughing spun, deoarece am avut un prieten rac :-l si s`a despartit de minelaughing f repede oh go on da mie mi se potrivesc laughing

| kytyna a răspuns:

Horoscopul &tarotu' toate alea sunt niste aberatii care au fost inventate de vreo tiganca care avea mare nevoie de bani si s-a decis sa-i fraiereasca pe cei credulilaughingE absurd sa crezi ca anumite lucruri ii caracterizeaza pe toti din aceeasi zodie.

| anda1313 a răspuns:

Sunt tot rac, si da se potriveste. Depinde cum privesti lucrurile. Horoscopul e o "psihologie aplicata" din punctul meu de vedere. Mi am luat un horoscop cand am avut nevoie sa imi fac singura o caracterizare si mi a prins bine, am selectat ce se potriveste si ce nu. Daca vrei sa il folosesti pentru autocunoastere e ok. Poti sa il citesti si pentru altii, dar totul e influentat si de alte aspecte. educatie samd.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu una nu cred pentru ca, ce-i drept, cateodata se mai intampla sa aiba dreptate, dar de cele mai multe ori sunt aberatiiwinking. Cred ca a fost doar o simpla coincidentawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce spui u acolo e zodiacuwinking, una e horoscopu si una zodiacuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La fel si eu raman asa cand vad tot ke scrie ...cu o zi in urma fusese ziua mea si cand m-am uitat scria acolo ca o sa primesc multe cadouri happy

| iooaaaannnaaa a răspuns:

Ei bine cateodata se poate sa aiba dreptate dar cateodata nu.Nu prea uramaresc horoscopul dar de multe mi s-a intamplat sa fie adevarat!

| Alin_Catalin_1991 a răspuns:

Uite adevaratul raspuns aici http://sfaturiortodoxe.ro/_horoscop.htm este una din marile curse in care cadem prada in zilele noastre