| BeLyNdA a întrebat:

Voi credeti in magie? Dar in fantome?(in lucruri ca:zburatul lucrurilor sau alte chestii de genul)Funda la cel mai logic raspuns.

P. S Am pus intrebarea de curiozitate.Pentru ca magia este un lucru supranatural si spiritele sunt la fel si exista.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O carte de parapsihologie ai citit?
Pa, pa.

| Nymphetamine a răspuns:

Orice e posibil! oh go on

| Plague a răspuns:

Nu cred in magie, dar, cum sunt crestin, cred in Dumnezeu, deci si in miracole. In magie - adica o persoana care sa aiba puteri magice din senin - nu cred, dar intr-o persoana care slujeste diavolului pentru a blestema, sau intr-un sfant care vindeca oamenii de boli incurabile pot crede. Cat despre spirite, eu cred ca toti oamenii au un spirit, si ca pot sa te intersectezi intr-o oarecare masura cu un spirit, poate chiar pana la nivelul de posedare? Oricum, am avut cateva experiente marcante cu duhuri, ar fi o tampenie din partea mea sa spun ca nu cred in supranaturalhee hee, dar oh go on, cred in ele, da.

| RoxYuuKikyo a răspuns:

Nu cred in fantome poate in spirite care nu pot dormi in pace pentru ca nu au terminat ce vroiau sa termine in viata. Nici in magie nu cred ci cred in oameni cu imaginatie. O sa cred in magie cand voi reusi sa o practic.

| TheJeryk0 a răspuns:

Uita-te pe youtube la Demascarea Industriei Muzicale si v-ei vedea daca exista fantome.

| GiuliaLuvJudasPriest a răspuns:

În magie cred.E şi normal să credem în ea. Dacă un elefant intră într-o cutie,apoi apare o girafă,spre exemplu,e o magie.Dar în fantome, scuze, nu cred.Sunt doar nişte superstiţii, asta cred eu.