| gyna201 a întrebat:

Voi credeti in reincarnare? Credeti ca dupa ce vom muri putem fi altcineva?

4 răspunsuri:
| KaRa23S a răspuns:

Mustard are gandire de ateist, iar tu de budista sau hinduita. Daca esti crestina, ai face bine sa nu crezi in chestiile astea cu reincarnare ca e mare pacat. Mai logic ar fi sa crezi ca sufletul se duce in rai sau in iad.winking Eu m-am informat despre religii, daca ai face si tu la fel ai intelege. In concluzie nu cred in asa ceva (reincarnare). Succes!

| Felys a răspuns:

Astea sunt basme ca sa ne putem impaca mai usor cu ideea de moarte, dar sa fie clar, o singura viata exista, sa ne bucuram de ea cat putem

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil

| mustard a răspuns:

Nu! Odata cu moartea creierului dispare si sinele, personalitatea, "sufletul" sau cum vrei sa-i spui, care exista doar in memoria creierului.
Apoi celulele sunt descompuse de bacterii si micro-organisme care se hranesc din compozitia corpului, si elementele chimice din care esti facut ajung iar in natura.