| Elisa512 a întrebat:

Voi credeti in reincarnare? Daca da... ce credeti ca ati fost intr-o viata anterioara? Si ce ati vrea sa fiti intr-una viitoare? Tot voi sau altcineva/ altceva?

5 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Când eram mică, credeam că am fost un iepuraș.
Ce minte bolnavă aveam, doamne. laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred.Nu stiu ce am fost intr-o viata anterioara, pentru ca, parerea mea e ca memoria moare cu creierul odata.Cred ca un suflet alege viata pe pamant. Sau, o alta versiune e ca un suflet se reincarneaza, de ataea ori, pana cand se perfectioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

App,vreau sa fiu presedinte tongue big grin

| noname2021 a răspuns:

Treziti-va la realitate oameni buni oh go on, nu exista asa ceva

| NewTextDocument a răspuns:

Nu exista reincarnare in sensul ca vom fi noi in la fel cu aceeasi gandire perceptie etc. Genetic putem sa existam de mai multe ori. Adica de exemplu acum 1000 ani sa fi existat cineva care este leit cu mine. Deoarece se poate ca eu sa am aceeasi ramura biologica cu un cineva din arborele meu genealogic.